De ce săruta Anghel Iordănescu iconiţe în timpul meciurilor echipei naţionale. Explicaţiile oferite de fiica sa

Într-un interviu acordat pentru telekomsport.ro, Maria, fiica lui Anghel Iordănescu, a explicat motivele pentru care tatăl său pupa iconiţele în timpul partidelor.
Iulian Tudor
27 mart. 2018, 14:54
De ce săruta Anghel Iordănescu iconiţe în timpul meciurilor echipei naţionale. Explicaţiile oferite de fiica sa

Cadrele în care Anghel Iordănescu era surprins în timp ce pupa de zor iconiţele pe banca echipei naţionale sunt arhicunoscute, fiind reluate în numeroase rânduri de posturile de televioziune. După ani de zile în care Tata Puiu a evitat să vorbească despre ritualul său, Maria Iordănescu, fiica fostului selecţioner, a oferit explicaţia pentru obiceiul tatălui său.

Tata este un om foarte credincios. Aşa ne-a crescut şi pe noi să avem credinţă în Dumnezeu. Acele iconiţe tata le are din partea unor preoţi sau călugări. Faptul că le ţinea tot timpul la el în timpul meciurilor era o chestiune care ţine de relaţia lui cu Divinitatea. De respectul deosebit pe care-l poartă acelor călugări sau preoţi din partea cărora le-a primit. Când săruta acele iconiţe o făcea cu credinţă adevărată, nu pentru camerele de televiziune”, a spus Maria pentru TelekomSport.ro.

DailyBusiness
Statul dă 700 de lei în plus pentru pensionari! CÂND ajung banii la aceștia
Spynews
Unde se pun frunzele de nuc de Rusalii în casă. Ce simbolizează ele, de fapt
Bzi.ro
Nu te-ai fi gândit că Andreea Esca are așa ceva în casă! Aris Melkior a dat-o de gol! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
„Să mori precum copilul tău! Îți aprind lumânări la Arsenie Boca!” Drama ministrului amenințat pentru că a refuzat un bonus de zeci de mii de euro
Capital.ro
Doliu în muzica populară din România. A plecat la Petrică Mâțu Stoian. Drum lin, maestre!
Playtech.ro
Metoda fermoarului din trafic. Când eşti obligat să oferi prioritate, de fapt?
DailyBusiness
ANPC a găsit alte nereguli în supermarketuri. Produse expirate, mizerie și amenzi de 140.000 lei
Adevarul
Și-a mutat Putin bombardierele nucleare în apropiere de Alaska? Analiza experților
wowbiz.ro
„Distrus, sunt un tată neputincios, scoală-te...” Ionel Ganea, zdrobit de durere . Și-a pierdut fiul de doi ani la o lună după accidentul pe care l-a provocat
Spynews
Fiul lui Ionel Ganea a murit! Băiețelul în vârstă de 2 ani a fost implicat într-un grav accident de circulație cu aproximativ o lună în urmă
Spynews
Camelia Mitoșeru a cunoscut-o pe noua iubită a lui Mihai Mitoșeru! Actrița radiază de fericire alături de familia ei | FOTO
Evz.ro
Irina Tănase l-a lovit pe Dragnea unde îl doare mai tare. A scos bebelușul în lume
Ego.ro
Cine este și cum arată singura soră a lui Klaus Iohannis. Acum s-a aflat! FOTO
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a fost dată afară! A vorbit imediat despre ce a pățit: „Nu poți face asta”
kanald.ro
Dezvăluiri cutremurătoare în cazul deceselor suspecte de la Spitalul Pantelimon! Apar noi stenograme în dosar: „Nu mai scăpăm de ea. Facem curățenie...”
Cancan.ro
60 de grade în București, la sol. Ziua istorică pe care românii nu au voie să o uite
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
România este în doliu! Am pierdut o eminență a țării. Unul dintre cele mai mari nume
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Raluca Zenga i-a lăsat mască pe tanzanieni. Apariție spectaculoasă la plajă
stirilekanald.ro
Fosta soție a lui Robert Lupu, criminalul Teodorei Marcu, dezvăluiri șocante! Au stat împreună 12 ani, de frică să nu o omoare: "Mă amenința că mă omoară pe mine și familia mea"
Ilie Bolojan, anunț major despre serviciul militar obligatoriu: „Este bine să avem o armată dotată. Trebuie să ne adaptăm la aceste realități”
MediaFlux
Rusia a început din nou ofensiva în Ucraina! Armata avansează în regiunea Dnipro, pe fondul disputelor privind soldații morți
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Rusia, cu avionul său Su-57, a făcut Indiei „o ofertă de nerefuzat”