Degringoladă la FCSB înaintea cupelor europene! Dezvăluiri din interiorul clubului: „Nimeni nu ştie asta”

Helmuth Duckadam, președintele de imagine al FCSB, a vorbit despre golul imens din atacul FSB, dar şi despre Antonio Jakolis, jucătorul are ar trebui să primească șanse în echipa lui Nicolae Dică.
Filip Stan
25 iun. 2018, 03:42
Degringoladă la FCSB înaintea cupelor europene! Dezvăluiri din interiorul clubului:

Cu Denis Alibec exclus din lot și refuzați de Adam Nemec și Billel Omrani, FCSB are doar un atacant în lot, Harlem Gnohere.

Atacantul francez de 31 de ani se gândește la un transfer în străinătate, iar FCSB caută doi atacanți, dar nimeni din conducere și din staff nu știe când vor fi transferați.

„Din păcate, nimeni nu știe când va veni un atacant. Nici măcar cei care se ocupă. Va fi greu fără un atacant de careu. Avem nevoie de un atacant de careu, care puternic.

Nemec și Omrani erau soluții, dar aceste transferuri au căzut. Sper ca cei din staff să găsească acest atacant. Avem nevoie în cupele europene, dar și în campionat”, a declarat Helmuth Duckadam la Pro X.

„Jakolis mi-a plăcut când juca la CFR și cum a început la Steaua în prima perioadă. După aceea a avut cu o scădere de formă și a prins mai greu echipa. Cred că ar merita o șansă. Este un jucător de viteză și care poate să ajute foarte mult echipa”, a declarat Helmuth Duckadam la Pro X.

Antonio Jakolis s-a întors la FCSB și a intrat direct în pâine în cantonamentul echipei din Brașov. Croatul de 26 de ani a fost împrumutat în sezonul trecut la Apollon Limassol, unde a avut prestații foarte bune, dar ciprioții nu și-au permis să-l păstreze. Oficialii vicecampioanei au cerut 500.000 de euro pentru un transfer definitiv al mijlocașului, care a marcat pentru Apollon 5 goluri și a oferit 15 pase decisive în 43 de meciuri, în toate competițiile.

Jakolis a venit la FCSB în vara lui 2016 și a evoluat un sezon pentru echipa roș-albastră. A jucat 24 de meciuri și a marcat un gol pentru roș-albaștri.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
După U Cluj – Petrolul 2-3, Emil Boc a dat nas în nas cu adversarii în centrul orașului: „Să lase ceva bănuți în economia locală”
Capital.ro
Călin Georgescu nu renunță. Cere desecretizarea documentelor privind anularea alegerilor din 2024: „Avem dreptul să știm adevărul”
Playtech.ro
Când este următoarea eclipsă care se vede din România. Cât avem de așteptat după fenomenul din 28 august
Adevarul
Comunismul în miniatură din „Operațiunea Monstrul“. Cum a trecut comedia cu Toma Caragiu de cenzura lui Ceaușescu
wowbiz.ro
Motorina se ieftinește din nou în România! Acciza scade la 25% în perioada 1-15 septembrie
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
Clubul din SuperLiga a confirmat interesul pentru fotbalistul Rapidului: ”Este una dintre opțiuni”
MediaFlux
Cele patru zodii lovite direct de Eclipsa parțială de Lună. Ce se întâmplă cu acești nativi
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat