Demi Moore, dată în judecată pentru omor din culpă. Ce alte acuzaţii i se mai aduc actriţei

Actriţa Demi Moore este dată în judecată de familia unui bărbat care s-a înecat în piscina ei, în urmă cu doi ani, informează contactmusic.com.
Alina Costache
06 mai 2017, 15:00
Demi Moore, dată în judecată pentru omor din culpă. Ce alte acuzaţii i se mai aduc actriţei

Trupul lui Edenilson Steven Valle, în vârstă de 21 de ani, a fost găsit pe fundul piscinei de la casa lui Demi mooe din Los Angeles, după o mică petrecere dată de îngrijitorul casei, iar acum Demi este inculpată în procesul intentat de părinţii lui Valle.

TMZ scrie că părinţii tânărului afirmă că ”Nu existau indicatoare de adâncime sau indicatoare de siguranţă în piscina adâncă de 10 metri, iar în jurul acesteia existau pietre care au creat un pericol pentru cei din jur”.

De asemenea, părinţii mai susţin că temperatura apei din piscină era de 39 de grade, ceea ce ”compromite funcţiile creierului”.

Actriţa în vârstă de 54 de ani nu era acasă când s-a întâmplat nenorocirea, dar a declarat că a fost devastată de tragedie.

La acea vreme, declarase: ”Sunt în şoc absolut. Eram în afara ţării, călătoream ca să mă văd cu fetele mele pentru a serba o zi de naştere, atunci când am aflat vestea”.

”Pierderea unui copil este o tragedie greu de imaginat, iar inima mea merge către familia şi prietenii tânărului. Vă rog să respectaţi intimitatea şi viaţa privată a celor implicaţi, în aceste vremuri sensibile”, mai declarase atunci Moore.

Mai târziu, s-a descoperit că Valle nu ştia să înoate, iar corpul său neînsufleţit a fost descoperit după ce îngrijitorul şi prietenii săi s-au reîntors pe proprietate, după o scurtă perioadă în care au plecat.

Organe ale legii au declarat în acea perioadă: ”Bărbatul nu ştia să înoate şi se pare că a alunecat şi a căzut în piscină”.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Tatăl lui Abi Talent, în comă, la spital! Bărbatul a suferit un accident rutier în Buzău
Fanatik.ro
Cum își protejează arădenii gazonul pentru meciul cu Rapid: 5.000 de euro zilnic! Meteorologii anunță zile cu ger năprasnic în vest. Exclusiv
Capital.ro
Obligatoriu pentru proprietarii din România. Se declară tot la ANAF. S-a dat termen de maxim 30 de zile
Playtech.ro
Cât costă o zi pe Valea Prahovei în vacanţa de schi a copilului: sumele au explodat în 2026
Adevarul
În China prinde contur ideea că încheierea războiului din Ucraina ar fi în interesul Beijingului
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Teo Trandafir a dormit în același pat cu Julio Iglesias! Prezentatoarea a dezvăluit totul în platoul „Follow us”. Cum a reacționat Ilinca Vandici
iamsport.ro
Susține că apropierea de Mircea Lucescu i-a distrus relația cu Cornel Dinu: ”Știa că sunt prieten cu el, de aceea s-a comportat așa cu mine”
MediaFlux
Românii primesc până la 2 milioane de euro. Anunțul AFIR
stirilekanald.ro
VIDEO Emil Gânj, căutat de FBI! Primul indiciu cu privire la locul în care se ascunde de peste 6 luni
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend