Descinderi ale Poliţiei acasă la Silviu Prigoană şi la Adriana Bahmuţeanu. Cei doi sunt anchetaţi pentru rele tratamente aplicate minorilor

Silviu Prigoană și Adriana Bahmuțeanu s-au acuzat reciproc de rele tratamente aplicate celor doi băieți pe care îi au împreună, iar Protecția Copilului s-a autosesizat și urmează să facă o anchetă minuțioasă acasă la fiecare dintre cei doi. De asemenea, pe fir a intrat şi Poliţia.
Filip Stan
21 sept. 2023, 08:20
Descinderi ale Poliţiei acasă la Silviu Prigoană şi la Adriana Bahmuţeanu. Cei doi sunt anchetaţi pentru rele tratamente aplicate minorilor
Descinderi ale Poliţiei acasă la Silviu Prigoană şi la Adriana Bahmuţeanu. Cei doi sunt anchetaţi pentru rele tratamente aplicate minorilor

Descinderi ale Poliţiei acasă la Silviu Prigoană şi la Adriana Bahmuţeanu. Cei doi copii minori aveau domiciliul la tată, dar mergeau atunci când doreau și la mamă. Acum câteva luni, Adriana Bahmuțeanu a dezvăluit că fiul ei cel mare,  Eduard, i-a spus că Silviu Prigoană că îl bate și îl terorizează psihic!

Silviu Prigoană a reacţionat şi a declarat că a făcut deja nenumărate plângeri la diferite instituții abilitate ale statului pe numele Adrianei Bahmuțeanu, care ar fi încălcat două decizii judecătorești atunci când a luat copilul și nu l-a mai adus înapoi. În urma declarațiilor apărute în presă, atât Poliția, cât și Protecția Copilului, s-au autosesizat în acest caz, scrie Cancan.

Citeşte şi: Silviu Prigoană și Adriana Bahmuțeanu, din nou la cuțite. Afaceristul va depune plângere pe numele fostei soții, după ce l-a acuzat că ar fi violent cu copiii săi: „Ea nu poate să ducă copilul la școală că ea nu se trezește”

„Ambii părinți vor fi anchetați. Ceea ce fac ei reprezintă o formă de abuz. Mama îi dă băiatului să mănânce excesiv, tatăl îl ține la dietă strictă. Stomacul este și el distrus dacă primește o cantitate mare de mâncare pentru o perioadă limitată de timp, iar mai apoi nu mai primește decât foarte puțină. Această atitudine creează adevărate frustrări, dar și tulburări de alimentație. Se va ancheta dacă minorii au fost, realmente, loviți de către tată, dar trebuie stabilit și cât de legal este ca mama să își filmeze copilul în timp ce îi cere să povestească bătăile care se presupune că i le aplică tatăl. Și aceasta tot o formă de abuz este. Trebui văzut care este starea fizică, psihică și emoțională a minorilor. Vor fi consultați de un medic generalist, apoi de psihologi. Toată această ură, toate aceste conflicte, reprezintă o presiune uriașă pe umerii copiilor. Ei se învățați să-și urască celălalt părinte, lor li se spune că nu sunt iubiți de către celălalt părinte. Este imposibil ca un copil să devină un adolescent sănătos, un adult echilibrat”, au declarat surse avizate pentru Cancan.

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Olimpiu Moruțan, temător în legătură cu transferul la Rapid! Giovanni Becali, dezvăluiri de la negocieri. Exclusiv
Capital.ro
Românii renunță la Călin Georgescu. Cifrele care dovedesc cum pierde influența. S-a prăbușit de 30 de ori
Playtech.ro
Condiţiile partajului voluntar. Cum se face împărţeala prin bună învoială
Adevarul
Întoarcerea acasă: chirurgul cardiovascular care a ales România după Franța și Luxemburg
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie de 64 de ani s-a stins din viață după ce a fost diagnosticată cu virus gripal de tip A, în Sibiu
iamsport.ro
Proiect imobiliar de 30 milioane euro în Pipera pe terenul cumpărat de la familia Becali. Milionarul din fotbalul românesc anunță: ”Va fi spectaculos”
MediaFlux
Cum şi-a pregătit Veronica Micle sinuciderea. Ultimele versuri au fost scrise cu gândul la Eminescu
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend