Descoperire macabră într-un apartament din Italia. O româncă și-ar fi ucis fiica de 13 ani, după care s-a sinucis

O tragedie de proporții s-a petrecut în acest weekend, în Italia. O româncă de 40 de ani și fiica ei de doar 13 ani au fost găsite fără suflare în apartamentul în care locuiau.
Loredana Brumă
22 iun. 2026, 11:45
Descoperire macabră într-un apartament din Italia. O româncă și-ar fi ucis fiica de 13 ani, după care s-a sinucis

Descoperire macabră într-un apartament din Italia. Cea care le-a găsit pe cele două românce moarte în casă a fost chiar fiica cea mare a femeii de 40 de ani. Aceasta a sunat imediat la 112 pentru a cere ajutor, iar până la sosirea autorităților a încercat să le resusciteze pe cele două.

Tragedie în Italia. Mamă și fiică găsite moarte în casă

Tragedia s-a petrecut într-un apartament din Torino. Din păcate, medicii sosiți la fața locului nu au mai putut face nimic pentru a salva viața româncelor. Potrivit primelor informații, femeia de 40 de ani și-ar fi strangulat fata, după care s-ar fi spânzurat, scrie stiridiaspora.ro.  

Citește și Româncă de 48 de ani, găsită în stare gravă într-o clădire abandonată din Italia. Ce au descoperit autoritățile

Fata de 19 ani a fost transportată la spital în stare de șoc.

Se pare că femeia de 40 de ani se despărțise recent de soțul ei și locuia în apartamentul din Torino împreună cu cele două fiice. Fostul soț al româncei a fost chemat la audieri.

Oamenii legii încă adună probe pentru a stabili cu exactitate cum s-a petrecut tragedia. Momentan, aceștia bănuiesc faptul că mama și-a ucis fiica, după care s-a sinucis.

Citește și Italia dă bani în plus pensionarilor, familiilor și șomerilor în luna iunie. Unele persoane vor încasa peste 1.600 de euro de la stat