DEZASTRU pe linie în fotbalul românesc. Tineretul A PIERDUT în Macedonia

Naţionala de fotbal Under-21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Macedoniei cu scorul de 2-1 (1-0), luni seara, la Skopje, într-o partidă amicală.

13 oct. 2014, 19:25

MACEDONIA-ROMANIA 2-1. David Babunski (min. 30), din lovitură liberă, cu contribuţia portarului Valentin Cojocaru, şi Enis Bardi (min. 62) au marcat golurile reprezentativei de tineret a Macedoniei, care a avut şi o bară transversală, în minutul 33. Golul tricolorilor a fost reuşit de Mihai Bălaşa, cu capul, după o lovitură liberă executată de Ionuţ Mitriţă (69).

Meciul s-a încheiat în protestele jucătorilor români, care au acuzat faptul că arbitrul macedonean a fluierat mai repede sfârşitul partidei.

Citeşte şi FINLANDA-ROMÂNIA, ultimul meci. Piţurcă PLEACĂ de la naţională după meciul de la Helsinki

Selecţionerul Viorel Moldovan folosit următorul unsprezece: Valentin Cojocaru – Mihai Bălaşa (căpitan), Ioan Neag (Bogdan Ţîru, 68), Deian Boldor, Steliano Filip – Iulian Cristea, Alexandru Dan – Claudiu Bumba (Ionuţ Mitriţă, 46), Gabriel Iancu, Florin Tănase (Dorin Rotariu, 68) – Valentin Balint.

La gazde a jucat timp de 72 de minute Boban Nikolov, jucător legitimat la FC Viitorul Constanţa, acesta fiind căpitanul naţionalei Macedoniei.