Dezvăluirile făcute de Mihaela Botezatu la un an de la moartea lui Silviu Prigoană: „Voi face toată viața acest lucru”

Mihaela Botezatu, văduva lui Silviu Prigoană, a venit cu dezvăluiri emoționante la aproape un an de la moartea omului de afaceri. Aceasta a vorbit despre relația pe care o are cu băieții acestuia, dar și despre legătura care s-a creat în timp între ei.
Alina Costache
22 oct. 2025, 09:18
Dezvăluirile făcute de Mihaela Botezatu la un an de la moartea lui Silviu Prigoană:

Pe data de 12 noiembrie se face un an de când Silviu Prigoană s-a stins din viață, iar văduva acestuia, Mihaela Botezatu, a vorbit despre cum se simte, dar și despre legătura pe care o are cu băieții regretatului om de afaceri. Aceasta a mărturisit că au trăit ca o familie unită, respectul și afecțiunea fiind prezente și acum.

„Eu am trăit în casă împreună cu cei mici, că cei mari au plecat, aproape 10 ani, adică am fost ca o familie. Nu poți să rupi așa 10 ani. Ne respectăm. Ei m-au respectat încă din momentul în care eu am intrat în casa lor. Ne-am înțeles foarte bine. Eu și Silviu am crescut copiii împreună. Copiii mei au crescut și acolo, deci trebuie să rămânem în relații bune.

Noi toți îi dorim „La mulți ani!” (n.r.: lui Maximus Prigoană), să fie sănătos și să aibă o viață liniștită”, a spus aceasta pentru Antena Stars.

Citește și: Război în familia Prigoană! Honorius îl dă în judecată pe unchiul său și cere 20 de milioane de lei. Adriana Bahmuțeanu este martor cheie

În același timp, Mihaela Botezatu a dezvăluit că a păstrat o relație frumoasă cu fiii lui Prigoană, dorindu-și ca aceștia să aibă parte de tot ce este mai bun.

„Tatăl lor (n.r.: Silviu Prigoană) s-a ocupat foarte mult de educația lor. Copiii sunt extraordinari, sunt niște copii care s-au maturizat probabil mai repede decât vârsta pe care o au și sunt copii foarte buni, foarte buni. Îi respect, îi iubesc, așa cum Silviu mi-a respectat copiii și i-a iubit încă de la început și voi face toată viața acest lucru. Eu l-am înțeles pe Silviu din toate punctele de vedere”, a mai spus ea.

Văduva lui Prigoană a mărturisit că își ocupă timpul cu o activitate în domeniul frumuseții, colaborând cu un bun prieten de-al său.

„La urma urmei, atât de mult muncesc încât măcar lucrurile acestea să mi le fac pentru mine, ca femeie. Și părul, de 26 de ani îmi spăl părul numai la salon”, a mai adăugat aceasta.

Citește și: Mihaela Botezatu, la 6 luni de la moartea lui Silviu Prigoană: „Mi-a spus în ziua aceea că nu se simte bine. Mai aveam doar 19 kilometri până să ajung la el”

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
Cu ce echipă ține, de fapt, Vali Moraru! Ce favorită are în Dinamo – FCSB
Playtech.ro
Cele mai frecvente motive pentru care centrala nu mai încălzește apa în sezonul rece. Ce verifici înainte să suni instalatorul
Adevarul
Momentul în care Putin a fost redus la tăcere la începutul unui discurs adresat liderilor mondiali
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Maseuzele din Cluj, diagnosticate cu lepră, au avut zeci de clienţi. Printre aceștia s-au numărat chiar și artiști de la Untold
iamsport.ro
Cutremurător! Fostul căpitan din SuperLiga a ajuns să cerșească pe străzi: 'A ajuns boschetar, mi-a cerut un leu'
MediaFlux
Cutremur de suprafață în Sibiu! Seism bizar în România. Ce magnitudine a avut
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul