Diana Șoșoacă a făcut scandal în Parlamentul European, după ce a spus că este „Regina TikTok”: „Înainte să vină dl. Georgescu dețineam recordul de vizualizări”

Diana Șoșoacă a făcut, din nou, scandal în Parlamentul European, în contextul discuțiilor privind interzicerea TikTok în Uniunea Europeană, lucru datorat ascensiunii fulminante a lui Călin Georgescu, suveranistul ce a reușit să câștige primul tur al alegerilor prezidențiale din România.
Alina Costache
17 dec. 2024, 20:06
Diana Șoșoacă a făcut scandal în Parlamentul European, după ce a spus că este „Regina TikTok”: „Înainte să vină dl. Georgescu dețineam recordul de vizualizări”

Diana Șoșoacă a izbucnit în Parlamentul European, marți, 17 decembrie, în timpul dezbaterii Comisiei Europene privind interzicerea platformei TikTok în Uniunea Europeană. Președinta SOS România s-a autointitulat ca „Regina TikTok”, spunând că a devenit celebră prin intermediul aplicației, chiar înaintea ascensiunii fulminante a lui Călin Georgescu.

Diana Șoșoacă s-a autointitulat „Regina TikTok” în Parlamentul European

Această discuție a început în Parlamentul European în contextul discuțiilor privind clasarea lui Călin Georgescu pe primul loc în urma primului tur al alegerilor prezidențiale din România, desfășurate pe 24 noiembrie. Diana Șoșoacă spune că ea este motivul pentru care naționalismul s-a revigorat în țara noastră și spune că TikTok a ajutat-o să își răspândească mesajul.

Și eu am fost un candidat TikTok și înainte să vină dl. Georgescu dețineam recordul de peste un miliard de vizualizări pe TikTok. Datorită mie s-a și revigorat naționalismul în România”, a strigat Diana Șoșoacă.

Citește și : SIE transmite că avea informații privind manipularea opiniei publice încă din 2023. Dezvăluirile explozive ale Comisiei de control pentru Serviciul de Informații Externe

În plus, eurodeputata a mai vorbit despre respingerea candidaturii sale de către Curtea Constituțională a României, act pe care l-a numit prima lovitură de stat dată de social-democrați și liberali.

Europarlamentarul Dan Nica a avut un răspuns agresiv la adresa Dianei Șoșoacă, despre care a spus că a fost aruncată la „lada de gunoi” de către susținători și echipa de campanie, care își dăduse demisia înaintea candidaturii acesteia.

Citește și : Românul acuzat că a spionat în favoarea Rusiei a fost condamnat la închisoare pentru trădare. Fotografia obiective militare românești și NATO

În privința dvs., cei care lucrează, echipa de campanie, își dăduseră demisia. Era evident că și-au dat demisia pentru că dvs. intenționați să vă retrageți la masa verde în favoarea unui alt candidat, care întâmplător face parte tot dintr-un grup din partea această a sălii. Iar, în privința modului în care dvs. sunteți apreciată, românii și-au spus cuvântul. Din păcate, lada de gunoi”, a spus Dan Nica.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Gigi Becali a vorbit cu Meme Stoica despre Tavi Popescu și Dennis Politic la FCSB. „Dacă nu, la revedere!”
Capital.ro
Nicolae Ceaușescu nu putea scăpa cu viață. Ce a încercat Iliescu să ascundă: La un proces normal, începea să vorbească
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
Gest disperat al unui cabanier: „Plătiți cât vă permiteți. E primul an în care nu am oaspeți de Crăciun”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum influențează perioadele necontributive vechimea în muncă la pensie
iamsport.ro
Cum a cucerit-o Banciu pe colega sa de cameră: ”Venea cu alt hăndrălău în fiecare seară, dar apoi am dormit 3 săptămâni în același pat”
MediaFlux
Tradiți și obiceiuri de Sfântul Ștefan. Cui îi spunem la mulți ani pe 27 decembrie și ce este interzis în a treia zi de Crăciun
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend