Diana Șoșoacă susține că s-a dus la Mar-a-Lago pentru a se întâlni cu Donald Trump. De fapt, a participat la Botezul fiicei lui Dragoș Sprînceană

Diana Șoșoacă susține că a vizitat SUA pentru a se întâlni personal cu Donald Trump, însă s-a dovedit în scurt timp că era vorba despre botezul fiicei lui Dragoș Sprînceană, așa zisul „emisar al lui Ciolacu”.
Irina Dumitrescu
14 apr. 2025, 23:31
Diana Șoșoacă susține că s-a dus la Mar-a-Lago pentru a se întâlni cu Donald Trump. De fapt, a participat la Botezul fiicei lui Dragoș Sprînceană

Diana Șoșoacă, președinta SOS România, a făcut o vizită în Statele Unite, la Mar-a-Lago, clubul lui Donald Trump. În ciuda faptului că președintele american nu a fost prezent la eveniment, naționalista a distribuit imagini și transmisiuni live din această locație exclusivistă, lăudând eleganța locului.

Diana Șoșoacă susține că s-a dus la Mar-a-Lago pentru a se întâlni cu Donald Trump. Când colo, abia l-a ochit pe Dragoș Sprînceană

În loc să se întâlnească cu Donald Trump, Diana Șoșoacă s-a fotografiat cu Dragoș Sprînceană, „emisarul lui Ciolacu”, care și-a botezat fiica, dar și cu sosia ei americană.

Citește și : Diana Șoșoacă: „Se discută despre anularea alegerilor”.„Dacă nu vom fi foarte atenți, Ursula von der Leyen ne va băga într-un război”

În calitate de europarlamentar, aceasta i-a prezentat scuze lui Dragoș Sprînceană, „în numele Guvernului României”. Lidera SOS României a criticat modul în care autoritățile l-au criticat pe emisar și a subliniat că se putea adopta „o altă atitudine, indiferent de opinie”.

În ciuda faptului că pe rețelele sociale, membri și susținători ai SOS România au anunțat că Diana Șoșoacă se va întâlni cu Donald Trump, acest lucru nu s-a întâmplat, deoarece evenimentul a fost unul organizat, personal, de Dragoș Sprînceană.

Citește și : Victor Ponta: „Eu nu vreau să fiu Iohannis, să schimb nouă guverne în 10 ani” / „Nu îmi place de Diana Şoşoacă, dar o să o chem la Cotroceni”

Naționalista a avut parte de o întâlnire surpriză cu o versiune americană a sa, congresmanul de Florida Kat Cammack, ce îi seamănă foarte mult. Cele două chiar au făcut o poză împreună.

„Nu e Diana Șoșoacă dar seamănă. Uită-te ce seamănă cu mine. Ce chestie, chiar seamănă. Și părul e la fel. E cu mâna în șold. Nu cred așa ceva! Mi-am găsit sora. Dă din cap la fel, incredibil”, a spus Diana Șoșoacă, despre Kat Cammack.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Când a aflat Alina Pușcău că suferă de o boală necruțătoare! Momentul în care au apărut primele simptome
Fanatik.ro
Ruptură totală la FCSB între cel mai bun jucător din lot și antrenor. Revolta lui Tănase: „Am refuzat 1.500.000 de euro din China ca să fiu rezerva lui Tomiță?” Culisele scandalului. Exclusiv
Capital.ro
Unde ajung banii opriți lunar pentru Pilonul II de pensii și cum poți afla suma strânsă
Playtech.ro
ANM anunță o lună august neobișnuită. Ce regiuni vor avea cele mai mari abateri de la normal
Adevarul
De ce Dunărea continuă să scadă, deși România nu a fost ferită de ploi. Explicațiile directorului de prognoză INHGA: „La prima vedere, într-adevăr, pare un paradox”
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
O nouă mișcare seismică în România! Zona care s-a cutremurat azi-noapte
iamsport.ro
Edi Iordănescu a numit cei doi jucători pe care regretă că nu i-a convocat la Euro 2024: ”Îmi pare rău, dar asta e situația”
MediaFlux
Se elimină plafonul pentru analize decontate. Anunțul șefului Casei Naționale de Asigurări de Sănătate
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România