Didier Drogba, fenomenal. A marcat două goluri cu călcâiul, în două minute VIDEO

Atacantul ivorian Didier Drogba, transferat în America, în Major Soccer League, a marcat ambele goluri ale formaţiei sale, Montreal Impact, în meciul cu Toronto FC.

26 oct. 2015, 20:24

Didier Drogba, transferat în Canada, la Montreal Impact, a făcut încă o dată dovada talentului său, marcând ambele goluri în victoria cu 2-1 obţinută în faţa rivalilor din Toronto. Victoria o plasează pe Montreal pe locul 3 în clasamentul Conferinţei de Est, dar ea a fost obţinută într-un stil artistic, ambele goluri care au purtat semnătura lui Drogba fiind reuşite cu călcâiul.

Didier Drogba are 37 de ani şi a ajuns la 11 goluri marcate în Major Soccer League.