STEAUA DINAMO 1-1 în etapa a 6-a din PLAY-OFF. Vezi CLASAMENTUL

STEAUA-DINAMO 1-1. Steaua şi Dinamo au remizat, duminică, în derby-ul etapei a 6-a din play-off-ul Ligii I, scor 1-1 pe Arena Naţională.

10 apr. 2016, 13:23

STEAUA – DINAMO 1-1. Steaua a deschis scorul în minutul 16, după autogolul lui St. Filip, iar Dinamo a egalat în minutul 49, prin Gnohere. Steaua a terminat meciul în 10, după eliminarea lui Pintilii, din minutul 90.

End Time FINAL. STEAUA – DINAMO 1-1.

90′Second yellow card cartonaş roşu pentru Pintilii (Steaua) după al doilea cartonaş galben

89′Substitution schimbare la Steaua. Iese Chipciu, intră L. Filip

79′Substitution schimbare la Dinamo. Iese Romario, intră Olteanu

75′Yellow cards cartonaş galben pentru St. Filip (Dinamo)

68′Substitution schimbare la Steaua. Iese Bourceanu, intră Tade

65′Substitution schimbare la Dinamo. Iese Rotariu, intră Nedelcearu

65′Yellow cards cartonaş galben pentru Gnohere (Dinamo)

61′Substitution schimbare la Steaua. Iese Tamaş, intră Enache

56′ – Rotariu trage în Niţă, singur de la 6 metri

49′ – Goal GOL DINAMO! A marcat Gnohere! STEAUA – DINAMO 1-1! (VIDEO GOLUL CLICK AICI)

46′Substitution schimbare la Dinamo. Iese Val. Lazăr, intră Gnohere

Start Time A început repriza a doua a meciului STEAUA – DINAMO.

End Time PAUZĂ. STEAUA – DINAMO 1-0.

45′Yellow cards cartonaş galben pentru Pintilii (Steaua)

39′ – o nouă gafă de arbitraj: Chipciu scapă singur cu Cerniauskas, dar se semnalizează eronat ofsaid

32′ – Puljic îl faultează clar în careu pe Chipciu, dar Al. Tudor nu acordă penalty

23′ – Al. Tudor a oprit meciul după ce suporterii stelişti au aruncat mai multe petarde în teren. Meciul este reluat după trei minute

20′ – Stanciu îl testează pe Cerniauskas cu un şut din afara careului

16′ – Own goal GOL STEAUA! Autogol St. Filip. STEAUA – DINAMO 1-0! (VIDEO GOLUL CLICK AICI)

12′ – Hamroun este blocat în ultimul moment de Mevlja

6′ – o petardă explodează lângă Cerniauskas

5′ – Hamroun este prea lent la lansarea lui Varela

Start Time A început meciul STEAUA – DINAMO.

DIGI SPORT LIVE VIDEO ONLINE STEAUA DINAMO. Echipele de start:

Steaua: Niţă – Tamaş, Varela, Toşca, Momcilovic – Bourceanu, Pintilii – Ad. Popa, Stanciu, Hamroun – Chipciu. Antrenor: L. Reghecampf.

Dinamo: Cerniauskas – Hanca, Mevlja, Puljic, Filip – P. Anton, Palic – Romario, Bicfalvi, Val. Lazăr – Rotariu. Antrenor: M. Rednic.