Dinamo, 1-3 cu Bursaspor în primul amical din Turcia

Dinamo a pierdut primul amical disputat în stagiul de pregătire din Turcia, 1-3 cu Bursaspor, locul cinci în prima ligă.

16 ian. 2015, 19:34

Dinamo a marcat golul de onoare prin Boubacar, în minutul 89, din penalty, după ce Bursaspor a condus cu 3-0 cu reuţitele lui Volkan Şen ’11, Cedric Bakambu ’33 şi Ozan Tufan ’40.

Mihai Teja, antrenorul lui Dinamo, l-a folosit şi pe fundaşul central eston Mikk Reintam (24 de ani).

Dinamo (prima repriză): Marc – Bărboianu, Mikk Reintam, Durimel, S. Filip – I. Şerban, ElHamed – C. Matei, V. Lazăr, D. Rotariu – M. Niculae.

Dinamo (repriza a doua): Marc – Fai, Nedelcearu, Durimel, S. Filip – Boubacar, ElHamed – Gavrilă, V. Lazăr, Bilinski – M. Niculae. Au mai jucat: Patrick Petre, A. Radu, Henrique, Dudea.

Următorul meci al lui Dinamo va avea loc, luni, de la ora 15:00, cu FC Erzgebirge Aue (ultimul loc în liga a doua germană).