Dinamo – Chiajna 2-1 în etapa a 26-a din LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

Dinamo s-a impus, vineri, în fața Concordiei Chiajna, scor 2-1, și termină sezonul regulat cu 32 de puncte.

01 mart. 2019, 19:59

Mircea Rednic și-a pierdut principala „gură de foc” în minutul 27. Mattia Montini a părăsit terenul comoționat după o lovitură primită în ceafă. Locul i-a fost luat de grecul Papagoglou, omul care avea să și deschidă scorul. O gafă în lanț a defensivei ilfovene a dus mingea la Nistor, care l-a lăsat în postura de unu la unu cu portarul Greab, trimițând in-extremis pe lângă el. Dejan Sorescu a dublat diferența în minutul 67, cu o acțiune individuală superbă. A preluat mingea la marginea careului de 16 metri, a driblat spre interior și a trimis fără speranțe la colțul lung. Și reușita oaspeților a fost una spectaculoasă. Adrian Ropotan a șutat puternic de la marginea careului de 16 metri în minutul 69. Ilfovenii au presat cu toate liniile în final, dar Muțiu a fost de netrecut.