Dinamo - Politehnica Iaşi 1-0 în etapa a 18-a din LIGA 1. "Câinii", aproape de play-off. Vezi CLASAMENTUL

Publicat: Vineri, 29 Noiembrie 2019 22:18 // Actualizat: Vineri, 29 Noiembrie 2019 22:18 // Sursa: romaniatv.net

Dinamo a învins, vineri, pe teren propriu, cu 1-0 (0-0), pe Politehnica Iaşi, într-un meci din etapa a 18-a a Ligii 1.

Dinamo s-a impus în faţa celor de la Politehncica Iaşi prin golul a fost marcat de Perovic, în minutul 47, cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Nistor. Oaspeţii au rămas în inferioritate numerică în minutul 82, când a fost eliminat Loshaj.

Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu – Mrzljak (Răuţă '63), Filip – Sorescu, Nistor, Moldoveanu (Moura '76) – Perovic (Popa '90+3). Antrenor: Dusan Uhrin jr.

Politehnica Iaşi: Rusu – Cabral, Breeveld, Frăsinescu, Bădic – Passaglia, Loshaj – Horşia (Bîrnoi '75), Didac (Assulin '57), Fr. Cristea (Haţiegan '65) – Andrei Cristea. Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Corbu '45, Puljic '45, Ciobotariu '90+3 / Cabral '8, Loshaj '45, '82 Breeveld '45, Fr. Cristea '55

Cartonaş roşu: Loshaj '82

Arbitri: Iulian Călin – Mircea Orbuleţ, George Florin Neacşu.

Tot luni: Astra - Gaz Metan 1-0 (Alibec 26).