DINAMO-RAPID 2-0 în etapa a 26-a din LIGA I. Vezi CLASAMENTUL

DINAMO-RAPID 2-0. Dinamo s-a impus cu 2-0, sâmbătă, în meciul cu Rapid, din etapa a 26-a a Ligii I, disputat pe Arena Naţională.

11 apr. 2015, 18:01

DINAMO-RAPID 2-0. Scorul meciului a fost stabilit de Cmovs (min. 2, autogol) şi Gavrilă (min. 61). Astfel, Dinamo a încheiat seria de patru meciuri fără victorie, în timp ce rapid a ajuns la cea de-a treia înfrângere consecutivă în campionatul intern.

In minutul 2, Cmovs a reluat in proprie poarta o minge centrata periculos de Marius Niculae in interiorul careului mic. In minutul 61, Bornescu a preferat o pasa spre Cmovs in locul unei degajari, fundasul oaspetilor a alunecat, iar Gavrila a preluat si a inscris printre picioarele portarului rapidist.

Dinamo: T. Marc – Barboianu, A. Marc, Bunoza, Filip – N. Grigore, Cristescu – Matei (B. Gavrila 9), M. Niculae (D. Rotariu 82), Grozav (M. Alexe 60) – Bilinksi.

Rapid: Bornescu – Sapunaru, Sapina, Cmovs, J. Oriol – Garai, Gecov – D. Niculae, Coimbra (E. Oriol 52), Ricardo Alves (Cerlinca 64) – Benson (Meulens 54).