Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României

Dinamo s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei României, după ce s-a impus cu 3-2 pe terenul celor de la Dacia Unirea Brăila.

24 sept. 2015, 15:33

Dacia Unirea Brăila a deschis scorul în minutul 40 dintr-un penalty transformat de Necoară. Dinamo a revenit imediat după pauză grație unei triple a lui Gnohere. Atacantul a marcat în minutele 62, 73, 75. Brăila a mai marcat o dată pe final de joc prin Muscă, în minutul 89.

Braila: Mitrea – Iosofache, Ivan, Ghiocel, Stănciulescu – Petean, Roșu, Frunză, Necoară – Onofraș, Pușcaș.

Dinamo: Popescu – Fai, Nedelcearu, Puljic, Ghomsi – Vojnovic, Mevlja – P. Petre, Tircoveanu, Moldoveanu – Gnohere.

Rezultate şi marcatori:

ASA Tg. Mureş II – Concordia Chiajna 0-4 (Purece ’12, Răducanu ’32, Constantinescu ’62, Pană ’85)

Dacia Unirea Brăila – Dinamo 2-3 (Necoară ’40-pen, Muscă ’86 / Gnohere ’61, ’73, ’75)

Meciul U Cluj – Steaua se joacă la ora 20:30.