DINAMO-SEPSI 1-0 în etapa a 7-a din LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

Dinamo s-a impus, luni, pe arena din Şoseaua Ştefan cel Mare, scor 1-0 cu Sepsi Sf. Gheorghe, în ultimul meci din etapa a 7-a.

21 aug. 2017, 20:00

Dinamo s-a impus după golul marcat de Sergiu Hanca, în minutul 67, dintr-un penalty obţinut de Valentin Costache.

Dinamo a avut o evoluţie slabă, având puţine ocazii. Cei de la Sepsi au jucat de la egal la egal cu dinamoviştii, având câteva şanse de a marca, mai ales în prima repriză.

După această victorie, Dinamo acumulează 12 puncte, urcând pe locul 5, la egalitate cu Astra. Sepsi rămâne pe 10, cu 6 puncte.

Pe finalul meciului, Cosmin Contra a decis să-l bage pe teren şi pe mijlocaşul Liviu Gheorghe, 18 ani, aflat la debut.

Dinamo: Penedo – Romera, Katiskas, Marici, St. Filip – Anton (78 L. Gheorghe), Mahlangu – Costache (86 Dudea), Bawab (62 Hanca), Salomao – Rivaldinho.

Sepsi: Fejer – Burlanu, Damian (69 Dima), Ursu, Grecu – Pilibaitis (76 Astafei), Ghinga – Papys (76 Cl. Herea), Thiaw, P. Petre – Hadnagy.