Dinamo şi Real de Slobozia s-au bătut pe teren VIDEO

Eveniment mare într-o localitate din Ialomiţa. S-a disputat cel mai important meci din zonă. Femeile au rămas toate singure acasă pentru că bărbaţii au plecat la meci.

15 iun. 2015, 13:54

Dinamo Borduşelu şi Real Gimbăşani şi-au disputat un loc fruntaş în campionatul judeţean din liga a VI-a. S-a lăsat cu faulturi şi cu scandal, astfel că a fost nevoie de intervenţia jandarmilor.

CITEŞTE ŞI TOP 10. Cele mai mari DEZASTRE pe stadioanele de fotbal VIDEO

Meciul a fost foarte aşteptat, iar jucătorii s-au pregătit intens. Cei mai mulţi la cârciumă… pentru a-şi lua curaj. Partida a început, iar cei de la Dinamo s-au dovedit în mare formă. 5-1 la pauză, motiv ca tensiunea oaspeţilor să crească. Jucătorii au lovit cu putere, unii mingea, alţii, picioarele adversarilor. Aşa că meciul s-a lăsat cu scandal mare, iar oaspeţii de la Real au refuzat să mai intre în teren.

Jandarmii au aplanat neînţelegerile. Meciul s-a intrerupt in minutul 75, la scorul de 6-2 pentru Dinamo.