Dinamo termină pe locul 9, cel mai slab din istorie, după 0-0 cu FC Voluntari în ultima etapă din PLAY OUT. Vezi CLASAMENTUL

Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 0-0, cu FC Voluntari, în ultima etapă a play-out-ului Ligii 1. La oaspeţi, Costin Lazăr a evoluat pentru ultima dată în carieră, acesta retrăgându-se la vârsta de 38 de ani.

31 mai 2019, 19:58

Costin Lazăr aa jucat până în minutul 87. La ieşirea de pe teren, el şi-a îmbrăţişat toţi colegii şi pe antrenorul Cristiano Bergodi. În minutul 90+3, centralul Sebastian Colţescu i-a lăsat locul rezervei Cristian Dumitrică, pentru care a fost ultimul meci din carieră. Astfel, Dumitrică a fost cel care a fluierat finalul jocului.

Dinamo – FC Voluntari 0-0

Dinamo: Mandanda – Ciobotariu, Klimavicius, Grigore – Zenke (N. Jaadi ’68), Filip, N’Diaye (Şerban ’80), Sorescu – R. Jaadi – Montini, Popa (Christovao ’61). Antrenor: Mircea Rednic.

FC Voluntari: Vâtcă – Miranda, Russo, Hodorogea, Vlad – Gheorghe, Lazăr (Răuţă ’87), Laidouni – Pîrcălabu (Popadiuc ’67), Belahmeur (Deac ’74), Bălan. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Tot vineri, FC Botoşani a învins în deplasare Poli Iaşi, scor 2-0.

Duminică sunt programate ultimele două meciuri ale sezonului, Hermannstadt – Dunărea Călăraşi (ora 18:30) şi Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna (21:00).