Dinamo – UTA 0-1 în etapa a 5-a din Liga 1. VEZI CLASAMENTUL

Dinamo a pierdut, luni, 0-1 acasă cu UTA Arad, în ultima partidă a etapei a 5-a din Liga 1. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Hora, în minutul 42, din penalty.

28 sept. 2020, 19:24

Hora a marcat din penalty, în minutul 42, acordat după un fault al lui Puljic asupra lui Ursu.

DINAMO – UTA 0-1 (0-1)

Hora 42p

Dinamo: Mejias – Gonzalez, Puljic, Grigore, Lopez Blanco – Sorescu (Fabbrini ’54), Răuţă (Măgureanu ’75), Gol, Camara, Borcea (Borja Valle ’30)- Nemec. Antrenor: Cosmin Contra.

UTA: Iacob – Tomozei, Erico da Silva, Benga, Roumpoulaku – Miculescu (Ursu ’23), Neluţ Roşu (Melinte ’77), Albu, Denis Rusu – Hora (Klapan ’68), Buhăcianu (Rus ’78). Antrenor: Laszlo Balint.

Cartonaşe galbene: Nemec ’29, Borja ’36, Grigore ’51, Gol ’63 / Roumpoulaku ’44, Iacob ’90+2, Melinte ’90+7

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Colţescu, ajutat de Radu Ghinguleac şi Valentin Dumitru.

Rezervă a fost Cătălin Buşi, iar observator Aron Huzu.