DINAMO-VIITORUL LIVE VIDEO ONLINE DIGI SPORT 2017. LIVE STREAMING DOLCE SPORT: 2-1

Formaţia Dinamo a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii I.

16 apr. 2017, 14:14

DINAMO-VIITORUL LIVE VIDEO ONLINE DIGI SPORT 2017. LIVE STREAMING DOLCE SPORT. Dinamo va juca duminică împotriva celor de la Viitorul, iar Cosmin Contra a primit o veste extrem de proastă.

6. Astra Giurgiu 6 1 1 4 7:11 26

Potrivit informațiilor GSP.RO, Claudiu Bumba s-a accidentat și nu va putea juca împotriva celor de la Viitorul. De fapt, mijlocașului de 23 de ani i-a recidivat o mai veche problemă la pulpă, unde a avut o microleziune fibrilară ce l-a scos din circuit pentru câteva săptămâni.

Contra nu ar vrea să riște și să-l folosească pe Bumba contra Viitorului, fiindcă l-ar putea pierde pentru restul sezonului. Se
speră ca fotbalistul de bandă să fie apt pentru partida cu CSU Craiova.

Bumba trecea printr-o perioadă bună, iar după golul din meciul cu Astra, 2-1, era anunțat titular cu Viitorul.

Primul meci a avut loc pe 17 noiembrie 2012, Viitorul – Dinamo 1-1, marcatori Benzar şi Issa Ba. În returul ediţiei 2012-2013, dobrogenii s-au impus în „Ştefan cel Mare” cu 3-2, golul victoriei fiind reuşit de Bălaşa în ultimul minut de joc.

Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din sezonul 2014-2015 s-a disputat pe 7 noiembrie 2014, Dinamo – Viitorul 2-3. Oaspeţii au condus cu 2-0 (dublă lui Mitrea), dar Gavrilă a redus din handicap imediat după pauză. Dinamoviştii au continuat să atace, însă, în minutul 83, Bonilla a dat lovitura decisivă, „alb-roşii” consolându-se în final doar cu reuşita lui Patrick Petre.

A doua victorie din contul bucureştenilor datează din 4 aprilie 2016, Viitorul – Dinamo 1-2. Au urmat trei remize (ultima pe 13.03.2017, Viitorul – Dinamo 0-0, singura confruntare directă dintre antrenorii Cosmin Contra şi Gheorghe Hagi) şi un succes al dobrogenilor, pe 4 februarie 2017, Dinamo – Viitorul 1-2 (Nistor / Boli, Coman).