Dinamo – Wisla Plock 29-20 în Grupa D din Liga Campionilor la HANDBAL MASCULIN

Dinamo a făcut un pas uriaş spre calificare după ce a trecut de Wisla Plock cu 29-20.

30 oct. 2019, 18:17

Dinamo a început bine meciul şi după ce a intrat la pauză cu trei goluri avantaj, a tranşat extrem de clar repriza secundă. Kuduz, Alouini, Gavriloaia şi Saied au fost stâlpii unui Dinamo efervescent şi extrem de eficient în partea secundă. Polonezii nu au reuşit să facă faţă ritmului impus de echipa lui Ştefan, iar seara „câinilor” a fost într-adevăr, una perfectă!

Victoria o plasează pe Dinamo pe prima poziţie în grupa de Liga Campionilor. Dinamo conduce în clasamentul Grupei D, cu 10 puncte, urmată de GOG – 8 puncte (un meci mai puţin), Wisla Plock – 5 puncte, Kadetten – 4 puncte (un meci mai puţin), IFK – 3 puncte (un meci mai puţin) şi Chekhovskie Medvedi, 0 puncte (un meci mai puţin).

Dinamo va evolua în etapa viitoare, pe teren propriu, cu Kadetten, în 6 octombrie.