DISPUTĂ între elevi, într-un parc din Târgovişte: Un puşti de 15 ani a fost lovit cu pumnul în faţă

Un elev de 15 ani de la Grupul Şcolar de Transporturi Auto din Târgovişte a fost lovit cu pumnul în faţă de un alt elev de 17 ani de la Grupul Şcolar Industrial "Nicolae Ciorănescu", într-un parc din oraş, victima ajungând la spital.
Filip Stan
07 mart. 2013, 15:39
DISPUTĂ între elevi, într-un parc din Târgovişte: Un puşti de 15 ani a fost lovit cu pumnul în faţă

Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Dâmboviţa, din primele cercetări reiese că între cei doi elevi existau neînţelegeri, iar înainte de agresiune băiatul lovit l-ar fi ameninţat pe agresor.

„A fost deschis un dosar penal în acest caz urmând a se stabili ce s-a întâmplat între cei doi tineri şi împrejurările în care a avut loc incidentul„, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Dâmboviţa, agent principal Raluca Florescu, potrivit Mediafax.

Agresiunea a avut loc în centrul municipiului Târgovişte, în Parcul Mitropoliei.

Cei doi elevi se cunosc, făcând naveta împreună la unităţile şcolare la care învaţă. Victima, care are 15 ani şi este elev la Grupul Şcolar de Transporturi Auto din Târgovişte, este din comuna Văcăreşti, iar agresorul, un elev de 17 ani, de la Grupul Şcolar Industrial „Nicolae Ciorănescu” din Târgovişte, este din comuna Gura Suţii, localităţi învecinate, situate lângă Târgovişte.

Din primele relatări ale celor doi rezultă că băiatul de 15 ani stătea pe o bancă, în Parcul Mitropoliei, moment în care prin zonă a trecut elevul de 17 ani, primul întrebându-l de ce se uită urât la el.

Ulterior, elevul de 17 ani i-a cerut să se ridice şi l-a lovit cu pumnul în faţă.

Elevul rănitul, care a spus că refuză să depună plângere la Poliţie, a fost transportat cu ambulanţa la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Târgovişte, fiind în afara oricărui pericol.

Agresorul a fost dus pentru audieri la sediul Poliţiei municipiului Târgovişte.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
EXCLUSIV | Dana Badea, prima reacție după ce s-a scris că are cancer! Fosta ispită de la Insula Iubirii și-a ieșit din minți
Fanatik.ro
Gică Hagi, apel public către cei mai bogați oameni din România: „Se întâmplă peste tot în lume”
Capital.ro
Viața la bloc. Cine plătește pentru întreținerea liftului. Obligație indiferent de etaj și numărul de persoane din locuință
Playtech.ro
Ți-a refulat canalizarea? Cine plătește pagubele și când răspunde asociația de proprietari
Adevarul
Misterul originii moților din Munții Apuseni. Urmași ai dacilor, romanilor și popoarelor atrase de aur
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Gică Hagi este noul selecționer al României. Când începe mandatul „Regelui”
iamsport.ro
După Cornel Dinu, o altă legendă a ”câinilor” nu este de acord ca noul stadion Dinamo să poarte numele lui Mircea Lucescu
MediaFlux
PSD depune moțiune de cenzură împotriva Guvernului lui Ilie Bolojan, săptămâna viitoare. Un lider PSD a confirmat
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj