Divorț bombă în showbiz. Un cuplu apreciat de la Mireasa se desparte după trei ani de căsătorie

Un nou divorț zguduie showbizul autohton. Unul dintre cele mai apreciate cupluri de la Mireasa se desparte după trei ani de mariaj. Este vorba despre Raluca și Ion Șaulescu, care au decis să pună capăt căsniciei lor.
Alina Costache
18 mart. 2025, 19:58
Divorț bombă în showbiz. Un cuplu apreciat de la Mireasa se desparte după trei ani de căsătorie
Divorț bombă în showbiz

Divorț neașteptat în showbiz. Când toată lumea aștepta ca Raluca și Ion Șaulescu să își mărească familia, tânărul a făcut anunțul despărțirii, care urma să meargă să oficializeze seprararea de fosta lui parteneră.

Citește și: Scandal de zile mari la emisiunea „Mireasa”! Viperele Vesele au făcut dezvăluiri șocante din culisele show-ului: „Depravarea întrece orice imaginație”

Încă suntem (n.r. căsătoriți). Nu am divorțat, depun eu în curând actele. S-a întâmplat așa pentru că eu am început un job imediat cum am revenit în țară. Am avut un program de 13 ore pe zi, începând de dimineață. Acum am prins 2 zile libere și mă ocup.

Cred că trebuie să vină și ea, nu știu exact cum va fi toată procedura. E prima data când divorțez (n.r. râde). Știu că, și dacă nu vine, tot se poate pronunța divorțul, pentru că nu avem copii sau bunuri dobândite împreună”, a declarat Ion Șaulescu, pentru Fanatik.ro.

Fostul concurent de la Mireasa, detalii despre divorț

Raluca și Ion Șaulescu de la Mireasa, sezonul 4, au anunțat în urmă cu aproape trei luni că s-au despărțit. Anul trecut, cei doi urmau să devină părinți pentru prima dată, însă, sarcina fostei concurente s-a oprit din evoluție.

Nu am plecat în Germania pentru că o duceam rău. Singurul motiv pentru care am plecat în Germania au fost insistențele fostei partenere, nu că mi-am dorit eu. Ea și-a dorit foarte mult să mergem să lucrăm în străinătate. Am plecat amândoi, dar ne-am despărțit acolo. Ea a decis să rămână.

Ne-am separat din vina amândurora. Ne-am iubit și ne-am potrivit, până nu ne-am mai iubit și nu ne-am mai potrivit. Ea s-a mutat într-o parte, eu am rămas în aceeași chirie pe care am luat-o împreună cu ea pe 4 septembrie 2024. Noi nu mai suntem împreună din decembrie… 25 sau 26 mai exact.

Sunt mai mulți factori care ne vizează pe amândoi, n-aș putea să spun că e vina doar a ei sau doar a mea. Despărțirea s-a produs pentru că amândoi am considerat că e mai bine așa. Nu o să fiu niciodată dușmanul ei sau ea al meu. Întotdeauna dacă eu o să pot să o ajut sau ea pe mine, o vom face. Doar că nu mai putem exista ca și cuplu.”, a mai povestit Ion Șaulescu.

DailyBusiness
Laureatul Nobel Joseph Stiglitz spune că inteligența artificială nu doar că îți poate lua locul de muncă, dar va face clasa „tech bro” și mai bogată
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Când va debuta George Pușcaș la Dinamo! Andrei Nicolescu face anunțul așteptat de toți fanii “câinilor”. Exclusiv
Capital.ro
Ce i-a cerut Călin Georgescu lui Sebastian Ghiță: Sunt deja pe drumul luminii, eu sunt Președintele României!
Playtech.ro
Amenzile de circulație, plătite prin cod QR direct la polițistul rutier. Ce presupune exact proiectul anunţat de MAI
Adevarul
Exod inversat. Statistica surprinzătoare a românilor care revin definitiv în țară
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete la Sala Palatului! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
După Rapid, o altă echipă din SuperLiga l-a ofertat pe Cristi Chivu pentru postul de antrenor
MediaFlux
Azi apare o nouă monedă în România. Anunțul BNR
stirilekanald.ro
Se taie pensiile! Bolojan a făcut anunțul
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj