„Doamneee, Doamneee Dumnezeule, nu se mai poate! Mor artiştii unul după altul!”

Patricia Ţeicu Rădulescu, fiica compozitorului Marius Ţeicu, a murit la vârsta de 41 de ani.
Alina Costache
02 aug. 2017, 11:21

„Doamneee, Doamneee Dumnezeule! Nu se mai poate! Mor artistii unul dupa altul! Ce se intampla, Doamne?! Mi-a zis cineva, in februarie, ca anul asta va fi anul in care vor muri multi artisti, unul dupa altul… am zis ca-i nebun. Si uite, ca nu mai stiu in acest moment cine mi-a zis. Sunt socata. Saracul Marius… cat de frumoasa era fata, si cat a umblat cu ea… peste tot, ca era bolnava… Nu mai pot… de la inceputul anului… Ileana Ciuculete, Marina Scupra, Emilia Bubulac, Florica Dima, Denisa… Dumnezeule! Dumnezeu sa o odihneasca in pace. Tare urata veste mi-ati dat”, a declarat Elena Merisoreanu

Patricia Ţeicu Rădulescu, fiica lui Marius Ţeicu, a murit miercuri, la vârsta de 41 de ani, după o grea suferinţă, aceasta fiind diagnosticată în urmă cu mai mult timp cu leucemie, a anunţat compozitorul Horia Moculescu.

Patricia Ţeicu Rădulescu a fost căsătorită cu actorul Dan Rădulescu, cu care avea doi copii.

>Fiica compozitorului a descoperit că suferă de leucemie în anul 2015, iar de atunci a dus o bătălie lungă pentru a învinge boala. Patricia Ţeicu suferea de o formă rară de leucemie.

„În 2015, mi-au apărut nişte bubiţe şi am crezut că sunt pe fond nervos, că mă agit, pun pasiune în tot ce muncesc. Eu nu am avut nicio boală a copilăriei, nu răceam, nu am avut nimic, nu mă duceam la doctor. Şi am crezut că totul e pe fond nervos, am stat vreo trei luni şi apoi am fost la doctor. Am mers la dermatologie şi acolo au descoperit că am tuberculoză. Nu aveam niciun simptom. Şi-au pus întrebări: de ce tuberculoză?, că însemna că imunitatea e la pământ. Am făcut analize şi am fost descoperită cu un retrovirus, HTLV. Eu am avut un tip de leucemie foarte nou. La noi nu prea există”, declara Patricia Ţeicu în cadrul unei emisiuni TV.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Cea mai frumoasă fană a lui Inter Milano face dezvăluiri de senzație: ”Am învățat să nu mă las afectată de judecățile altora”
Capital.ro
Anunț pentru românii cu bani la bancă. Sumele nu mai pot fi recuperate în acest caz. S-a impus limită
Playtech.ro
Metroul se scumpește din nou. Cât va costa de luna viitoare o călătorie în București
Adevarul
Motorină premium mai ieftină decât cea standard la un mare lanț de benzinării: cum se explică anomalia
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Beat, cel mai bun fotbalist străin din România a fost înjosit de studenți într-un bar și apoi i-au făcut poze
MediaFlux
Cele mai frumoase mesaje, urări și felicitări de Florii! Cui îi spunem la mulți ani duminică
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj