Doi bărbaţi au murit într-un accident pe autostrada A1. Erau opriţi pe banda de urgenţă

Doi bărbaţi din judeţul Buzău au murit miercuri noaptea într-un accident care a avut loc pe autostrada A1, între localităţile Ilia şi Deva, din judeţul Hunedoara, după ce au fost loviţi de un TIR. Victimele se aflau pe banda de urgenţă, unde încercau să repare o maşină.
Iulian Tudor
18 sept. 2019, 20:23
Doi bărbaţi au murit într-un accident pe autostrada A1. Erau opriţi pe banda de urgenţă

Traficul a fost blocat, în jurul orei 23,00, pe sensul de mers Ilia-Deva, iar circulaţia autovehiculelor a fost deviată pe DN7 până la finalizarea cercetărilor de la faţa locului.

„Din primele cercetări, se pare că un conducător de autotren, care circula pe banda 1, a acroşat două autovehicule oprite pe banda de urgenţă, unde conducătorii auto încercau să remedieze o problemă la una dintre maşini. Cei doi conducători auto, ambii din judeţul Buzău, au fost loviţi de autotren şi şi-au pierdut viaţa”, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Hunedoara, Bogdan Niţu.

Una dintre maşinile oprite pe banda de urgenţă transporta, pe platformă, alte autoturisme.

La faţa locului au intervenit şi pompierii secţiei Ilia specializaţi în acţiuni de salvare, descarcerare şi prim-ajutor. 

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Ipostaza inedită în care a apărut fosta rivală a Simonei Halep. Toată lumea a rămas uimită
Capital.ro
Pensie 2026. Actele care pot aduce bani în plus chiar și după pensionare. Când se poate cere recalcularea
Playtech.ro
Cât costă să renovezi complet o baie de 5 mp în 2026. Manopera poate depăși prețul gresiei și faianței
Adevarul
Șeful Ryanair neagă faptul că un bărbat ar fi fost aspirat pe geamul spart al unui avion: „Aceste afirmații sunt lipsite de sens”
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
500.000 de euro pentru Dan Petrescu! Omul de afaceri era disperat să-l aducă la echipă. Victor Becali: ”Băi, ești nebun?”
MediaFlux
Horoscopul weekendului 25-26 iulie 2026. Cele 5 zodii care vor primi o sumă mare de bani
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România