Doi ciobani, tată şi fiu, au fost ucişi în bătaie după ce caii lor ar fi mâncat iarbă de la stâna agresorilor

Doi ciobani de la o stana din judetul Prahova, tata si fiu, au fost ucisi in bataie, fiind gasiti dupa ce rudele au sunat la 112 anuntand ca nu ii pot contacta
Filip Stan
23 aug. 2016, 12:09
Doi ciobani, tată şi fiu, au fost ucişi în bătaie după ce caii lor ar fi mâncat iarbă de la stâna agresorilor

Procurorii au in acest dosar trei suspecti, fiind vorba despre ciobani care i-ar fi omorat pe cei doi dupa ce caii lor au mancat iarba de la stana celor trei, potrivit news.ro.

Un barbat in varsta de 64 de ani si fiul acestuia, in varsta de 27 de ani, au fost gasiti morti, luni, la o stana din apropierea localitatii Starchiojd din judetul Prahova, cei doi fiind omorati in bataie.

Purtatorul de cuvant al Parchetului de pe langa tribunalul Prahova, Florentina Cioca, a declarat pentru News.ro ca sotia barbatului in varsta de 64 de ani a sunat la 112 si a anuntat ca nu isi poate contacta nici sotul si nici fiul, iar politistii care au deschis ancheta in acest caz i-au gasit pe cei doi morti.

Crima a avut loc duminica, iar marti procurorii au dus la audieri trei suspecti.

Este vorba despre trei ciobani cu varste de 18 ani, 22 de ani si 33 de ani, iar motivul crimei ar fi fost faptul ca victimele si-au lasat caii liberi, iar animalele au intrat in stana celor trei si le-ar fi mancat iarba.

Cei doi barbati au fost batuti cu un par pana au murit.

Marti dupa-amiaza, cei trei suspecti se afla la audieri la sediul Parchetului de pe langa Tribunalul Prahova, ei fiind cercetati pentru comiterea infractiunii de omor calificat cu circumstanta agravanta.

Citeşte şi Un turist venit în vacanţă la Slanic Prahova a dispărut fără urmă. Bărbatul ar fi lăsat un bilet de adio

 

DailyBusiness
Traian Băsescu îl sfătuiește pe Ilie Bolojan în relația cu PSD. „Să vedem cine va îndrăzni să pice Guvernul”
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Prezentatoarea celebră care a renunțat la televiziune după 19 ani de carieră. Plecarea sa i-a lăsat „mască” pe toți. „A demisionat dintr-o dată”
Capital.ro
Decizie în România privind cartea electronică de identitate. Au fost tăiate de pe listă 1,5 milioane de persoane
Playtech.ro
Cum se calculează corect întreținerea la bloc și ce poți face dacă suma ți se pare prea mare
Adevarul
Cea mai amplă misiune secretă a Mossad în Iran: „O mică armată” de peste 100 de agenți infiltrați înaintea atacurilor aeriene
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Oraşul din România care e pe harta străinilor, alături de New York şi alte atracţii turistice
Prosport.ro
FOTO. Blonda râvnită de bogătașii din toată lumea: „Cea mai drăguță”
kanald.ro
Doi părinți din Iași, condamnati la închisoare cu executare după ce bebelușul lor de 4 luni a murit din cauză că nu și-au dorit scaun special în mașină
Cancan.ro
Gafă grosolană a lui Donald Trump la întâlnirea cu Prințul William și Kate Middleton. Ce i-a făcut Melaniei, în fața tuturor
iamsport.ro
Neluțu Varga, replică necruțătoare: ”Cere bani de la toată lumea și vorbește de alții! Mi-a zis Gigi Becali să mă feresc de el că e nebun, se crede Agentul 007”
MediaFlux
Cum se vor folosi cardurile de energie. Detaliul important de pe facturi, explicat de ministrul Energiei
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor