Doliu în politică. A făcut infarct la birou, iar medicii nu l-au mai putut salva

Radu Demetrescu, primarul interimar al orașului, a murit, în această după-amiază, la Institutul de boli Cardiovasculare de la Timișoara.
Filip Stan
24 ian. 2020, 08:59
Doliu în politică. A făcut infarct la birou, iar medicii nu l-au mai putut salva

Primarul interimar de la Sebiș a murit în urma unui infarct. Radu Demetrescu a preluat funcția de primar din 2018, după ce fostul primar Gheorghe Feieș a fost declarat incompatibil.

Edilului i s-a făcut rău, luni după-amiaza, la Arad și imediat a fost transportat la Timișoara la spital. Acolo, marți, dis de dimineață, a fost operat și i s-a implantat un stent. Miercuri, a părut că totul este ăn ordine, dar joi searăinima lui a cedat!

La rândul său, Radu Demetrecu a fost găsit incompatibil de ANI, în luna iunie a anului trecut, dar a reușit, prin diverse tertipuri, să rămână la cârma urbei!
Anul acesta urma să împlinească 65 de ani!

Radu Demetrescu s-a născut pe 24 noiembrie 1955, la Pleșcuța. A fost jurist de meserie, fiind de-a lungul timpului, director la A.E.I.C.I.P. Cermei, jurist la Primăria Cermei, iar din 2004 până la începutul anului 2018, viceprimar al orașului Sebiș, pentru ca ulterior să preia funcția de primar interimar, pe care a ocupat-o până acum, în ciuda unor probleme cu ANI.

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii ANM au anunțat cum va fi vremea la început de toamnă. La ce temperaturi să ne așteptăm
Fanatik.ro
David Popovici, finala de 200 m liber LIVE la CE de natație Paris 2026. La ce oră înoată pentru AUR românul și cum poți vedea la TV
Capital.ro
Curs valutar vineri, 14 august. Cât valorează euro și dolarul înainte de weekend. BNR a publicat noile cotații
Playtech.ro
Curent mai scump din toamnă, presiune pe gaze și căldură la iarnă. Ce se pregătește pentru facturile românilor
Adevarul
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor care au greșit!” Care este ordinea corectă de trecere
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Șoferul care a provocat tragedia din Brașov, plasat sub control judiciar. Ce i-au interzis procurorii
iamsport.ro
Uluitor! Fostul atacant din SuperLiga zbura mii de kilometri doar ca să se tundă: ”Este iluzia că acel salariu vine la infinit”
MediaFlux
Cadavrul tânărului britanic dispărut anul trecut în noiembrie în Munții Bucegi, găsit de doi ciobani. Geroge Smyth avea doar 18 ani
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat