Donald Trump a revenit în online, după mai bine de două luni. Şi-a lansat propriul site, unde le acordă simpatizanţilor mulţumiri personalizate

Fostul preşedinte Donald Trump şi fosta Primă Doamnă Melania Trump anunţă un nou site, 45office.com, menit să-i ţină în contact cu susţinătorii, care pot să ceară mulţumiri personalizate în urma participării la evenimente.
Daniel Spătaru
30 mart. 2021, 23:48
Donald Trump a revenit în online, după mai bine de două luni. Şi-a lansat propriul site, unde le acordă simpatizanţilor mulţumiri personalizate

Website-ul 45office.com face parte dintr-un efort al lui Donald Trump de a-şi reface prezenţa online, după ce a fost dat afară de pe reţele de socializare în urma atacului sângeros de la 6 ianuarie, la Capitoliu.

Fostul preşedinte american se ”angajează să apere magnifica moştenire a administraţiei Trump” şi ”să apere programul America First”, se arată pe pagina de primire a site-ului.

Pagina ”Despre” a site-ului 45office.com face elogiul preşedinţiei Trump, care a creat prăpastii adânci în America, comentează Axios.

Citeşte şi Donald Trump şi soţia lui s-au vaccinat pe ascuns împotriva coronavirusului. Ei au primit dozele pe când se aflau la Casa Albă

Al 45-lea preşedinte al Statelor Unite a ”lansat cea mai extraordinară mişcare politică din istorie, a detronat dinastii politice şi a înfrânt establishmentul de la Washington”, se arată pe această pagină.

Ea laudă modul în care fostul preşedinte a gestionat pandemia covid-19 – criticată aspru sâmbătă, la CNN, de către reprezentanţi ai Grupul de lucru în lupta împotriva covid-19 ai administraţiei lui Joe Biden.

Citeşte şi Donald Trump i-a graţiat în ultima zi de mandat pe fostul său consilier, Steve Bannon, dar şi pe omul care l-a invitat pe Dragnea în SUA

În data de 9 ianuarie, Twitter a anunţat că suspendă definitiv contul lui Donald Trump, decizia a fiind luată „după o revizuire atentă a Tweets-urilor recente din contul @realDonaldTrump”. De asemenea, Twitter a anunţat că a suspendat permanent conturile care promovează conţinut QAnon și a interzis apropiați de-ai lui Trump care promovează teorii conspiraţioniste, precum fostul consilier pe probleme de securitate națională Michael Flynn şi avocata Sidney Powell. Michael Flynn, fost consilier de securitate naţională al fostului preşedinte, şi Sidney Powell, fost avocat în echipa de campanie a lui Trump, au fost amândoi aliaţi apropiaţi ai preşedintelui american şi au promovat eforturile de a pune la îndoială înfrângerea lui Donald Trump în alegerile prezidenţiale din 2020.

DailyBusiness
Incendiu la un depozit de muniție în Dâmbovița. 25 de persoane evacuate
Spynews
Dovada de necontestat că Bogdan de la Ploiești și Cristina Pucean sunt împreună în Dubai! Au fost filmați unul lângă altul
Fanatik.ro
Mită de 1,5 milioane de euro pentru întâlnirea cu premierul Bolojan ca să se răzbune pe o rudă: ”Trebuie să mă duc pe corupție la nivel înalt”
Capital.ro
Legăturile din spatele ascensiunii lui Călin Georgescu. Tudor Păcuraru dezvăluie legăturile obscure, finanțările externe și pericolele politice
Playtech.ro
Ce trebuie să faci după ora 18:00 pentru a menține căldura în casă toată seara. Așa reduci factura la încălzire
Adevarul
De ce a murit familia aflată în vacanță în Istanbul, potrivit raportului medico-legal. Ipoteza inițială a fost exclusă
wowbiz.ro
Andreea Bălan a dat vestea bombă! Este știrea momentului în showbiz. Ea și Victor Cornea sunt în culmea fericirii
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Ciclonul Adel aduce vreme severă în București până duminică. Meteorologii anunță ploi abundente și rafale de vânt
iamsport.ro
Suporterii unei foste adversare a FCSB au venit să o susțină pe Steaua Roșie Belgrad! Cine li s-a alăturat sârbilor în tribună
MediaFlux
Brazi cu prețuri între 17 și 39 de lei. Romsilva scoate la vânzare peste 16.000 de pomi
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
De ce orașe ca Sibiul devin tot mai cool: O analiză a trendurilor urbane și a stilurilor de viață moderne