Donald Trump ameninţă cu războiul în plină pandemie de coronavirus. „Avem informaţii că se pregăteşte un atac viclean”

Donald Trump a avertizat miercuri Iranul împotriva oricărui atac vizând soldaţi americani în Irak.
Filip Stan
01 apr. 2020, 19:31
Donald Trump ameninţă cu războiul în plină pandemie de coronavirus.

Potrivit informaţiilor noastre (…), Iranul şi protejaţii săi pregătesc un atac viclean împotriva trupelor americane şi /sau a bazelor din Irak„, a scris Donald Trump pe Twitter. „Dacă se va întâmpla acest lucru, Iranul va plăti un preţ foarte mare”, a adăugat el.

Citeşte şi Donald Trump: „Urmează săptămâni dintre cele mai dificile din istoria SUA”. Casa Alba anticipează până la 240.000 de morţi de COVID-19

Cu câteva ore mai devreme, Teheranul a avertizat Washingtonul împotriva riscului de a antrena Orientul Mijlociu într-o ”situaţie dezastruoasă” în plină criză de coronavirus, după desfăşurarea de către Statele Unite de rachete Patriot pe teritoriul irakian.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Florin Salam, dans incendiar cu Floricica Dansatoarea! Puțini știu ce relație este între ei, de fapt
Fanatik.ro
Ce a făcut, de fapt, Mirel Rădoi în ultimele ore ca antrenor la FCSB: “Azi m-am trezit cu antrenamentul anulat și mașinile dispărute din bază”
Capital.ro
Decizia care o va înfuria pe Elena Udrea. Fosta sa mână dreaptă, pe un post-cheie în România. Mărturia ei a condamnat-o pe Udrea
Playtech.ro
Controale la înscrierile în clasa 0 în Chiajna. Elevi relocați după ce s-au făcut verificări la domiciliu
Adevarul
Pariul riscant al PSD: Moțiune de cenzură sau anticipate? De ce Nicușor Dan ar putea bloca planul social-democraților
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Calendar ortodox pentru 22 aprilie 2026. Ce NU trebuie să facă creștinii pentru a se feri de boli și necazuri
iamsport.ro
Radu Banciu a numit antrenorul român din străinătate care ar fi fost o soluție mai bună decât Gică Hagi: ”Are stofă”
MediaFlux
Raed Arafat, anunț despre noul RO-Alert. Ce trebuie să pregătească românii în caz de urgență: „Le ai în ceva pe care poți să iei după tine imediat și să pleci”
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara