Două adolescente, bătute şi sechestrate de doi indivizi

Două adolescente de 17 ani dintr-un centru de plasament din Cluj au trecut prin momente cumplite. Fetele au fost bătute şi sechestrate de doi tineri în Sălaj după ce au fost păcălite că le vor ajuta să ajungă la rude, informează România TV.
Filip Stan
21 feb. 2017, 20:34
Două adolescente, bătute şi sechestrate de doi indivizi

Cele două adolescente au plecat în Sălaj să-şi viziteze rudele. Acolo, au fost abordate de un individ care le-a spus că le poate ajuta să ajungă la adresa pe care o căutau. Bărbatul le-a dus, însă, în locuinţa lui. Imediat a mai apărut un alt individ. Cei doi le-au ţinut sechestrate toată noaptea şi le-au bătut.

Când s-au văzut libere, fetele au povestit tot ce s-a întâmplat unui angajat al centrului de plasament. Omul a anunţat imediat poliţia. Cei doi bărbaţi sunt cercetaţi acum penal pentru lipsire de libertate, loviri şi alte violenţe.

Citeşte şi Scene incredibile în centrul Timişoarei. O tânără de 20 de ani plângând şi striga după ajutor

DailyBusiness
Cum arată interiorul casei construite de Adela Popescu și Radu Vâlcan la țară. Actrița, încântată de rezultat
Spynews
Veste de ultimă oră pentru Bianca Drăgușanu și Chef Foa! Ce fac magistrații din București
Bzi.ro
Lora a făcut senzație pe plajă, la 43 de ani! Costumul de baie minuscul și poziţiile provocatoare au atras multe priviri! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Dumitru Dragomir a ales cel mai bun jucător din România: “Aş da 10 milioane de euro pe loc! E peste Louis Munteanu, peste toţi”
Capital.ro
A murit cea mai iubită actriță a țării. Ne-a părăsit mult prea devreme. Odihnește-te în pace!
Playtech.ro
Accident cumplit pe Valea Oltului: 7 persoane implicate, un copil de 3 ani a murit, iar 6 au ajuns la spital
Adevarul
Migrația, noul pariu electoral al AUR, după modelul partidelor suveraniste din Vest
wowbiz.ro
Ea este refugiata ucraineancă ucisă cu sânge rece în SUA! Avea 23 de ani și fugise din calea războiului, dar a sfârșit înjunghiată la metrou: „Viața ei a fost curmată mult prea devreme”
Economica.net
Noua ordine mondială. Ce acord pregăteşte Trump cu Putin
Prosport.ro
FOTO. Asta e ultima fiță cu Bănel Nicoliță. S-a desfătat cu vin și cu o brunetă
kanald.ro
Un tânăr de 20 de ani a murit într-un accident grav, în Botoșani. Alte cinci persoane au fost rănite și transportate la spital
Cancan.ro
Andi Moisescu a divorțat de Olivia Steer! A părăsit-o după 22 de ani
iamsport.ro
Mircea Lucescu a răbufnit: ”Piața e invadată de produse străine, noi ce mai avem?”
MediaFlux
Bulgaria ia fața României! Gigantul european Rheinmetall va produce proiectile și praf de pușcă de 1 miliard de euro în țara vecină
stirilekanald.ro
Costi, soția lui și un alt cuplu, morți în urma unui accident rutier, în Germania. Noua mașină i-a devenit sicriu românului și familiei lui
Secretele ardeilor copti. Fiecare gospodina trebuie sa afle