Drama neștiută a lui Cătălin Măruță. Moștenirea fabuloasă pe care prezentatorul TV a primit-o de la bunica lui. Femeia a murit în condiții suspecte

În anul 2008, Cătălin Măruță a trecut prin cea mai mare tragedie a vieții lui. Și-a pierdut bunica pe care o iubea până la cer și înapoi, moartea acesteia survenind în condiții misterioase. Cătălin era singurul nepot al femeii.
Irina Dumitrescu
27 ian. 2025, 08:50
Drama neștiută a lui Cătălin Măruță. Moștenirea fabuloasă pe care prezentatorul TV a primit-o de la bunica lui. Femeia a murit în condiții suspecte

Cătălin Măruță are tot ce și-ar dori un om: o familie frumoasă, un job de succes, o casă care se învârte după soare. Pentru toate astea, Îi mulțumește necontenit lui Dumnezeu, dragostea pentru Dumnezeu fiindu-i insuflată, din fragedă pruncie, de bunica din partea tatălui.

La rândul său, Măruță le transmite și copiilor lui iubirea de Hristos și nu îi lasă să plece la școală fără să ia anafură și agheasmă și fără să se închine. I-a învățat că sfânta cruce se face întotdeauna cu fața spre răsărit. Apoi îi binecuvântează, asigurându-se, astfel, că lui David și Evei le va merge bine și vor fi protejați de Divinitate.

Citeste si Mesajul Andreei Marin după emisiunea lui Măruță, în care a fost invitată împreună cu fiica ei, Violeta. Ce s-a întâmplat în culise: „Când sunteți invitați la Pro TV, refuzați politicos invitația”

Drama neștiută a lui Cătălin Măruță. Bunica lui, la care ținea ca la ochii din cap, și-a pierdut viața în condiții suspecte

În anul 2008, Maria Măruță, mama judecătorului Constantin Măruță, s-a înecat în fântână. Familia a susținut tot timpul că a fost vorba despre un accident, dar faptul că femeia a închis ușa casei înainte de a se duce în curte, la fântână, astfel încât soțul ei să nu poată ieși prea repede după ea, a ridicat multe semne de întrebare. Nici preotul satului nu a vrut să o înmormânteze, susținând ideea sinuciderii.

Cătălin Măruță

În cele din urmă, soțul ei a ieșit pe geam și a găsit-o pe femeie în fântână. Medicii ajunși la fața locului nu a mai putut face nimic pentru ea, iar soțul ei a avut și el nevoie de intervenția medicilor deoarece, atunci când i s-a spus că soția sa este moartă, a leșinat. În ultima vreme, bunica lui Măruță avusese probleme de sănătate și fusese supusă mai multor investigații medicale.

Tatăl lui Cătălin a susținut și el, la acea vreme, că, din pricina problemelor de sănătate, este posibil ca femeii să i se fi făcut rău și să se fi dezechilibrat, căzând în fântână.

Citeste si Andra și Cătălin Măruță nu s-au uitat la bani! Câți bani au plătit pentru vacanța lor de 5 stele

„De cateva zile bune, cand adorm merg cu gandul in locul unde am copilarit… la Balanesti… Nici nu stiu daca visesz cu ochii deschisi sau chiar pe bune…. Nici nu mai conteaza cum visezi, atata timp cand esti unde iti place…

Am iubit-o enorm pe bunica mea, pe care am pierdut-o, Dumnezeu s-o ierte. M-a crescut și m-a adorat, mi-am petrecut lângă ea primii ani ai copilăriei, plus toate vacanțele care au urmat, inclusiv o parte din cele din liceu. Nu știu dacă, atâta vreme cât a trăit, am apucat să-i spun tot ceea ce simt frumos pentru ea, dar sunt sigur că Dumnezeu îmi va da șansa asta. Bunica mea nu poate fi decât în rai.

Dar aseara parca visul a fost altfel….chiar altfel…. semn?!? Cine stie…”, scria prezentatorul TV pe Facebook la 5 ani de la pierderea bunicii.

DailyBusiness
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Dan Petrescu, prima apariție publică după ce a început chimioterapia! E mai slab ca oricând. Video
Capital.ro
Călin Georgescu anunță că e gata pentru pedeapsă. SUA îi pot hotărî soarta: Declar public că-mi asum toate consecințele
Playtech.ro
'Preţ scump', greşeala de limbă pe care mulţi români o fac. Care este forma corectă
Adevarul
Vestea „foarte bună pentru finanţele publice şi pentru economia României” anunțată de ministrul Finanțelor
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Irina Deleanu șochează. De ce arată atât de bine la 50 de ani: 'Ai să râzi''. GALERIE FOTO
MediaFlux
Bolojan promite la final de 2025: Anul viitor nu vor mai crește taxe
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend