Dumitru Dumbravă, show la secţia de poliţie, unde s-a prezentat pentru a semna controlul judiciar: „Aşteptăm să fie audiat El Chapo”

Generalul SRI Dumitru Dumbravă a ajuns din nou la poliție pentru a semna controlul judiciar şi i-a şocat şi de data aceasta pe jurnaliștii prezenţi, oferind replici spectaculoase, pe un ton ironic.
Filip Stan
01 iul. 2024, 14:43
Dumitru Dumbravă, show la secţia de poliţie, unde s-a prezentat pentru a semna controlul judiciar:

„În momentul de față, nu mă ocup cu nicio activitate. Se spune că am distrus România. Până la proba contrarie, am distrus România. Să vedem ce spune justiția”, a declarat, ironic, Dumitru Dumbravă.

Întrebat dacă a mai vorbit cu Florian Coldea, Dumbravă a declarat: „Controlul judiciar are această interdicție”.

„Mă descurc. În pofida îngrijorărilor unor sudiouri, chiar mă descurc. Eu aștept o emisiune la Realitatea, într-un studio, care să stabilească cât e legal se câștigă în România”, a declarat Dumbravă.

„Am venit cu autobuzul. Am liber ca pensionar. Am o pensie acceptabilă și suficientă”, a mai spus Dumitru Dumbravă.

Referitor la afecerile din Albania, întrebat dacă a semnat contracte cu cei de acolo, Dumbravă a spus: „Nici nu confirm, nici nu infirm, am văzut că speța cu drogurile este explozivă, așteptăm să fie audiat El Chapo”.

Citeşte şi: Marcel Ilie Şerbuc, criminalul din Berceni, acuzat că a ucis-o pe fiica de 12 ani a concubinei sale şi a ascuns cadavrul într-o canapea, condamnat definitiv la 26 de ani de închisoare

În urmă cu o săptămână, Dumbravă declara că nu are nicio vilă, ba chiar locuieşte într-o garsonieră.

„Dacă am vilă acum? Nu am, stau în aceeași garsonieră să nu vină lumea bună la mine la ușă. Fătucile, vorba maestrului Cristoiu, să vină. Eu spun că dimensiunea corupție în magistratură este limitată, nu este la nivel mare, fiecare pădure are uscăturile ei. Toate numele despre care știu eu au fost trimise la unitățile de parchet competente și cred că au fost și condamnări”, a spus Dumitru Dumbravă într-un video postat de protestatarul Marian Ceaușescu.

Citeşte şi: EXCLUSIV Băsescu explică motivul pentru care i-a numit pe Coldea şi Kovesi la SRI şi DNA: „În țara asta s-au devalizat bănci, s-au pierdut miliarde. E ca și cum am spune că instituțiile statului s-au legat de nevinovați”

 

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Marele secret al Ștefaniei Szabo a fost dezvăluit! Medicul din Buzău ar fi avut o relație cu un bărbat cu familie: ”Părea să o apese”
Fanatik.ro
Proiectul grandios pe care Ciprian Ciucu vrea să îl facă în București. Edilul pare să se inspire din munca lui Bolojan de la Oradea
Capital.ro
Propunerea de grațiere a lui Călin Georgescu. Dan Andronic: În locul lui Nicușor Dan, l-aș grația! I-aș da imunitate pentru tot
Playtech.ro
Lista completă a pensionarilor scutiți de CASS în 2026. Cine nu trebuie să plătească contribuția și cum se aplică regula
Adevarul
Exit-poll-urile și sondajele au eșuat masiv în București. „E fără precedent. Am avut trei case de sondare care au manipulat”
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Salariul minim ar urma să fie înghețat în 2026. Ordonanța de urgență pregătită de Executiv
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLiga, atac necruțător la adresa lui Ciolacu: ”A câștigat fiica unui PSD-ist prins că fura și la noi, deci nu mă surprinde scorul de la Buzău”
MediaFlux
536 de lei la pensie. Anunțul Casei Naționale de Pensii pentru aproape un milion de români
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Ce este tractografia RMN și cum ajută la înțelegerea afecțiunilor neurologice