Lacrimi şi durere la Bacău. 1.000 de oameni prezenţi la înmormântarea mamei surorilor Gabor

La funeraliile Veronicăi Bulai, mama surorilor Gabor, au asistat în jur de o mie de oameni. Apropiaţii fetelor, între care şi iubitul Monicăi, Mister Pink, au trimis coroane de flori la Bacău.
Iulian Tudor
26 aug. 2013, 05:58
Lacrimi şi durere la Bacău. 1.000 de oameni prezenţi la înmormântarea mamei surorilor Gabor

Aproximativ 1.000 de oameni s-au adunat luni la Catedrala Catolică din Bacău pentru a asista la slujba de înmormânare a Veronicăi Bulai. Monica, Ramona si Alina, fiicele Veronicai Bulai au fost nedezlipite de sicriul mamei. Pe toată durata slujbei, Monica Gabor a ţinut în braţe un tablou cu fotografia mamei sale.

Mulţi dintre cei prezenţi nu au cunoscut-o personal pe mama surorilor Gabor, dar au mers la funeralii din curiozitate sau doar pentru a le vedea pe Monica şi Ramona.

Alte sute de persoane au ţinut să le fie celor două alături în aceste zile pline de durere, multe dintre ele venind la căpătâiul Veronicăi Bulai fără să o fi cunoscut-o anterior.

Monica, Ramona şi Alina au depus o coroană în memoria mamei lor, cu mesajul „Un înger vei deveni şi pe noi ne vei păzi„. Şi fostul soţ al Monicăi, Irinel Columbeanu, a trimis o coroană de flori din partea lui şi a fiicei sale Irina.

De asemenea, şi actualul iubit al Monicăi, milionarul Mr. Pink, aşteptat la înmormântare, a trimis o coroană cu mesajul „Regrete eterne” pentru cea pe care nu a apucat să o cunoască.

Totuşi, Monica Gabor a surprins însă printr-un gest mai puţin obişnuit pe care l-a făcut în capelă: a scos telefonul mobil şi a făcut mai multe fotografii cu mama moartă. Monica i-a transmis mamei sale un mesaj de adio inclusiv pe Facebook, ea postând următoarele cuvinte: „La revedere, mami! Îţi doresc să fii fericită în noua ta călătorie, aşa cum erai cu noi în fiecare zi„.

Citeşte şi Coşmarul surorilor Gabor. Trupul neînsufleţit al mamei lor, depus la capela Catedralei Catolice din Bacău

Şi Ramona Gabor a împărtăşit cu prietenii de pe Facebook ceea ce simte. „Frumoasa mea mămică – sufletul meu. Am rămas noi trei, sânge din sângele tău, parte din tine pentru totdeauna„, a scris Ramona.

Veronica Bulai a murit săptămâna trecută, în timp ce se afla într-o excursie lângă peştera Polovragi, din judeţul Gorj. Ea a fost lovită în cap de o stâncă.

DailyBusiness
Cătălin Drulă îl acuză pe Ciprian Ciucu de faptul că a condus campania digitală a PNL în vremea în care liberalii l-au promovat pe Călin Georgescu pe TikTok
Spynews
Marina Voica, afectată de criza apei din Prahova! Cum face artista față situației
Fanatik.ro
Directorul ESZ Prahova, atac la ministrul mediului după amenințările cu desființarea societății: „Și-a numit un om la Apele Române și nu vrea să-l pună să plătească”
Capital.ro
Suspendarea permisului de conducere sau a înmatriculării mașinii. Cum se aplică fiecare sancțiune. Ghid pentru șoferi
Playtech.ro
„Comfort” sau „confort”: care este forma corectă în limba română, mulți scriu ca în engleză
Adevarul
Rusia testează o rachetă nucleară gigantică pentru a intimida Occidentul. Aceasta s-a prăbușit după câteva sute de metri
wowbiz.ro
Ionel Ganea nu mai e om, la 6 luni după ce și-a pierdut băiețelul. Dezvăluirea care sfâșie inimile tuturor. Marius Șumudică: „Vorbea și plângea…”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Orașul din România unde meteorologii anunță nu mai puțin de 20 de zile cu ninsoare, în luna decembrie
iamsport.ro
Acuză direct că meciul dintre Farul și FCSB a fost aranjat: ”Blat ca pe vremuri, bă, nu s-a schimbat nimic!”
MediaFlux
Prime de Crăciun de până la 1.000 de lei. Ce alte beneficii vor primi angajații
stirilekanald.ro
Elevă de clasa a IX-a, răpită, bătută și umilită de 6 colege din cauza unui băiat! I-au furat telefonul și au agresat-o minute întregi pe o stradă din apropierea școliI
substantial.ro
Sloturi noi – avantaje și dezavantaje