Ea este Maria, tânăra care conducea mașina spulberată de șoferul beat pe drumul dintre Agigea și Techirghiol. Tatăl fetei e în stare de șoc: ”Sunt dat peste cap!”

Maria, tânăra de 21 de ani, se afla la volanul mașinii care a fost făcută praf de un șofer băut. Aceasta era împreună cu prietena ei, Alexandra. Cele două fete au murit nevinovate, pe drumul dintre Agigea și Techirghiol.
Alina Costache
17 oct. 2024, 09:20
Ea este Maria, tânăra care conducea mașina spulberată de șoferul beat pe drumul dintre Agigea și Techirghiol. Tatăl fetei e în stare de șoc: ”Sunt dat peste cap!”

Maria este tânăra care conducea mașina spulberată de șoferul beat, pe drumul dintre Agigea și Techirghiol. Aceasta mergea să-și lase prietena acasă, după care urma să se întoarcă acasă la tatăl ei.

Maria este șoferița de 21 de ani care a murit în accidentul din Constanța

Fata de doar 21 de ani era singurul sprijin al tatălui său. Bărbatul, care este bolnav, nu-și poate reveni din șoc.

”Ea era sporul casei. Mă ajuta să mă duc la spital, îmi lua rețetele, făcea piața. Sunt puțin bulversat, sunt dat peste cap, nu am închis un ochi de ieri”, spune bărbatul.

De asemenea, tânăra avea planuri mari cu iubitul ei. Cei doi plănuiau să se căsătorească și să ducă o viață frumoasă împreună. Din păcate, acum va trebui să o conducă pe ultimul drum.

”Băiatul meu e distrus, e terminat. Nu știu cum o să iasă din asta. Putea să fie și băiatul meu în mașină”, spune mama iubitului Mariei, potrivit wowbiz. 

Citește și Încă o Tesla a fost implicată într-un accident mortal. Patru persoane și-au pierdut viața

Maria și Alexandra şi-au pierdut viaţa după ce o Skoda Octavia, condusă de un şofer beat, a lovit în plin maşina în care se aflau. În urma impactului violent, autoturismul fetelor, un Chevrolet Aveo, a fost aruncat într-un TIR care transporta eoliene. TIR-ul făcea parte dintr-o coloană de agabaritice.

Cele două tinere au fost resuscitate minute în şir, însă medicii nu le-au mai putut salva.

Şoferul care a provocat accidentul, un bărbat de 45 de ani, din Techirghiol, avea o alcoolemie uriaşă: 1,07 Mg/l în aerul pur expirat. Se pare că acesta era vecinul Mariei.

Citește și Accident cumplit în Capitală. Un nepalez a murit pe loc după ce a fost lovit în plin de o mașină

 

DailyBusiness
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
Spynews
Panică într-un avion! Pasagerii au auzit zgomote și țipete din compartimentul de cală: ”Nu am mai pățit așa ceva în viața mea”
Fanatik.ro
Boala misterioasă cu care au fost diagnosticați peste 500 de locuitori ai unui orășel. Cum a ajuns un medic să creeze o pandemie care nu a existat niciodată
Capital.ro
ITP 2026. Mașinile care pică inspecția tehnică periodică. Șoferii trebuie să verifice înainte
Playtech.ro
Vacanțe low-cost în 2026: cele mai ieftine țări europene pentru turiști
Adevarul
Unirea României cu Moldova: cum trebuie citită declarația Maiei Sandu. „Din acest an s-a intrat într-o altă etapă”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Klaus Iohannis, indicat complice într-un caz de trucare de meciuri în fotbalul românesc: ”Aveam mărturiile antrenorilor și jucătorilor”
MediaFlux
Când copiii sunt acasă, divele se văd la masă! Retreat urban cu Laura Cosoi, Adela Popescu și Ada Condeescu FOTO și VIDEO PAPARAZZI
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend