Echipele de intervenţie au reuşit să ajungă la gravida din Robeasca la 3.30 VIDEO

Echipele de intervenţie care au plecat spre localitatea buzoiană Robeasca pentru a o prelua pe gravida ce necesita operaţie de cezariană şi nu putea ajunge la spital din cauza drumurilor blocate de zăpadă au reuşit să ajungă la femeie, aceasta fiind dusă cu ambulanţa la spitalul din Făurei.
Filip Stan
27 ian. 2014, 05:25
Echipele de intervenţie au reuşit să ajungă la gravida din Robeasca la 3.30 VIDEO

Ambulanţa din Brăila plecată spre femeie împreună cu două utilaje de deszăpezire din Brăila a reuşit să ajungă la ora 3.30 în localitatea buzoiană Robeasca. Femeia însărcinată a fost urcată în ambulanţă şi dusă la spitalul din Făurei.

„Femeia se simte bine, a fost preluată de medicii de la ambulanţă, dar drumul de la Buzău până la Robeasca a fost extrem de anevoios şi ar fi un risc prea mare să încercăm să ne întoarcem la Buzău”, a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Buzău, Cristi Bîgiu, care duminică seară a plecat spre Robeasca însoţit de patru utilaje de la Drumuri Judeţene. Aceştia au ajuns până la graniţa cu judeţul Braila, întorcându-se la Buzău prin Făurei, unde a fost dusă şi femeia gravidă.

Ambulanţa care a preluat-o pe femeia gravidă plecase spre aceasta duminică, în jurul orei 16.00, însă echipele de intervenţie nu au putut înainta din cauza viscolului extrem de puternic şi a zăpezii care în unele zone măsoară până la doi metri.

Primele echipe de intervenţie au plecat spre femeia însărcinată din localitatea Robeasca încă de duminică dimineaţă, însă au rămas înzăpezite.

Femeia însărcinată are 27 de ani şi era programată la cezariană, însă naşterea s-a declanşat mai devreme decât se preconiza. Gravida se afla la casa părintească în localitatea buzoiană Robeasca, împreună cu şeful de post din comună.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
A murit un celebru interlop român din garda veche! Familia lui este în stare de șoc
Fanatik.ro
Culisele plecării lui MM Stoica de la FCSB: „Nu mă mai înțelegeam cu Gigi Becali! Am avut un episod de depresie severă”
Capital.ro
Doliu în televiziune. S-a stins din viață actorul dintr-un serial iubit de mulți români: Cu profundă emoție anunțăm trecerea lui în neființă
Playtech.ro
Românii din diaspora primesc până la 200.000 de euro dacă se întorc să investească în țară. Cum se obţin banii şi condiţia pusă de stat
Adevarul
Greșelile absolut aberante care au schimbat cursul istoriei. Deciziile de neînțeles ale unora dintre cei mai mari lideri
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Numărul cazurilor de hantavirus crește alarmant! Ce spun specialiștii Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii
iamsport.ro
Mititelu a izbucnit: ”Rotaru e neam cu Ponta, minte cum respiră!” / ”Imbecilule! Ai amnezie?”
MediaFlux
Horoscop 28 mai. Trei zodii vor avea șansa să-și schimbe viața. Ce se întâmplă cu restul nativilor
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți