Edan, fiul Vicăi Blochina şi al lui Victor Piţurcă, a împlinit 18 ani. Seamănă leit cu tatăl său: „Dragostea mea, cel mai bun prieten al meu” FOTO

Edan, fiul Vicăi Blochina și al lui Victor Pițurcă, şi-a sărbătorit majoratul, iar mama sa a publicat o imagine rară cu această ocazie. Fotografia postată de ea pe rețelele de socializare a atras imediat atenția fanilor, care au remarcat cât de mult a crescut, dar și cât de mult seamînă tânărul cu tatăl său.
Filip Stan
06 mai 2025, 09:07
Edan, fiul Vicăi Blochina şi al lui Victor Piţurcă, a împlinit 18 ani. Seamănă leit cu tatăl său:

Edan este fiul pe care Vica Blohcina îl are din  relația cu Victor Pițurcă. Seaman leit cu tatăl său, care iniţial nu a vrut să-l recunoască, dar apoi s-a atașat total  de el. Victor Piţurcă şi Vica Blochina au avut o relație de 16 ani, în timp ce fostul fotbalist şi antrenor era căsătorit. Băiatul a fost crescut de mama lui, dar de câţiva anu s-a mutat la tată.

„Edan a fost totul pentru mine, iar momentul în care s-a mutat la tatăl lui a fost pentru mine o nenorocire. A fost cea mai urâtă perioadă din viața mea. În viața mea nu am crezut că există depresie. Efectiv am clacat, mi-a fost foarte greu. Am plecat o lună de zile în Thailanda, m-am îngrășat 15 kilograme. Nu aveam ce să fac, mă certam cu toată lumea, îmi venea să îmi fac ceva rău, mă răzbunam pe mine.

Am trecut prin niște etape foarte urâte și foarte grele. Asta s-a întâmplat timp de 1 an. Au fost momente când îmi doream să nu mai trăiesc. Toate gândurile negative m-au copleșit. Am eșuat ca mamă, nu mai suportam pe nimeni lângă mine să am o relație, nu pot să fac nimic cu viața mea, sunt plină de datorii.

Tot ce am construit, eu am pierdut. Mă gândeam ce e de făcut: ori pun ștreangul la gât și pa, la revedere. Îmi e greu să vorbesc, că îmi vine să plâng. La psiholog nu m-am dus, alcool nu beau, dar m-am dus foarte mult la biserică. Îl sunam zilnic pe părinte. Dumnezeu m-a ajutat să trec peste durerea asta. Cred că a fost o perioadă karmică în viața mea” a mărturisit Vica Blochina.

Acum, aceasta a postat pe rețelele de socializare o fotografie rară cu adolescentul, stârnind admirația și emoția urmăritorilor săi. „La mulți ani, totul meu, dragostea mea, cel mai bun prieten al meu, fiul meu!”, a scris Vica Blochina la postarea pe care a făcut-o pe pagina sa personală de Instagram.

„Astăzi, 5 mai, ai împlinit 18 ani… și inima mea e plină de emoție și mândrie. Ai devenit un bărbat în toată regula, dar pentru mine vei fi mereu băiețelul meu iubit. Ești cel mai bun prieten al meu, cea mai apropiată persoană din viața mea, lumina și forța mea. Îți doresc un drum frumos, plin de iubire, curaj și împliniri. Ești cel mai cel mai cel mai… și mereu vei fi. Te iubesc infinit! La mulți ani, Edan! Cu toată dragostea, Mama”, a mai scris Vica Blochina.

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Vika Blochina (@vica_blochina)

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet