Edinho, fiul lui Pele, condamnat la 12 ani şi 10 luni de ÎNCHISOARE

Edson "Edinho" Cholbi do Nascimento, fiul marelui Pele, a fost condamnat in Brazilia pentru spalare de bani proveniti din traficul de droguri. Dosarul acestuia a inceput in 2014, cand a si fost arestat pentru prima data.
Filip Stan
28 feb. 2017, 09:28
Edinho, fiul lui Pele, condamnat la 12 ani şi 10 luni de ÎNCHISOARE

Edson „Edinho” Cholbi do Nascimento, fiul cel mare al legendarului Pele, in varsta de 47 de ani, a fost condamnat la 12 ani si 10 luni de inchisoare. Acesta a fost gasit vinovat, dupa un proces de 3 ani, de infractiunea de spalare de bani proveniti din trafic de droguri. Initial, acesta primise o sentinta de 33 de ani, dar aceasta a fost redusa de Tribunalul Statului Sao Paolo.

Edinho este cel mai mare fiu al lui Pele. Acesta s-a nascut in 1970, iar mama sa a fost prima sotie a fostului mare fotbalist, Rosemeri Cholbi Nascimento.

Pele are in total 7 copii din 5 casatorii.

Edinho a fost si el fotbalist si a imbracat tricourile lui FC Santos, Portuguesa Santista, Sao Caetano si Ponte Preta.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
El e jucătorul cu care Dinamo a câștigat 570.000 de euro doar împrumutându-l. E în continuare sub contract cu „câinii”
Capital.ro
Regula care poate aduce bani în plus la pensie. Totul începe cu 100 de lei pe lună. Dan Sulică: Este aur curat
Playtech.ro
Hainele din cauza cărora nu ţi se permite accesul în avion. La ce să fii atent vara aceasta când pleci în concediu
Adevarul
Prințul Louis a furat din nou spectacolul la Trooping the Colour. Gesturile sale au devenit virale
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
De ce nu și-ar fi atins legenda Stelei ”cu tehnica extraordinară” potențialul: ”Putea să fie la un nivel foarte ridicat!”
MediaFlux
Fără CASS, dar și pensii și indemnizații mai mari. Anunțul zilei
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți