Ediţia de toamnă a programului „Litoralul pentru Toţi” începe la 1 septembrie

Ediția de toamnă a programului "Litoralul pentru Toți" debutează la 1 septembrie, au anunțat, recent, Asociația Litoral-Delta Dunării (ALDD) și Asociația Națională a Agențiilor de Turism (ANAT), într-un comunicat de presă.
Iulian Tudor
01 sept. 2016, 05:37
Ediţia de toamnă a programului

Programul special „Litoralul pentru Toți” suscită, de la an la an, un interes crescut din partea turiștilor, cărora le venim în întâmpinare cu sejururi în extrasezon pe litoralul românesc, la cele mai avantajoase prețuri. Pentru a veni în sprijinul turiștilor, lansarea acestei ediții beneficiază de aceleași tarife maximale recomandate în ediția de primăvară, în funcție de categoria de hotel. Ca și la ediția precedentă, turiștii beneficiază de o opțiune suplimentară: Litoralul pentru toți — varianta All Inclusive, care asigură toate cele 3 mese — servite în regim bufet, băuturi incluse, acces gratuit la locuri de joacă pentru copii, piscine, șezlonguri și umbrele pe plajă„, se arată în comunicat.

Pentru sudul litoralului, respectiv stațiunile Costinești, Olimp, Neptun, Jupiter, Cap Aurora, Venus, Saturn, Mangalia, 2 Mai, Vama Veche, tarifele sunt chiar mai mici față de nordul litoralului românesc.

Ne așteptăm la un număr de turiști mai mare în acest an, față de edițiile anterioare, întrucât acest sezon este unul de record în vânzări și imagine pozitivă, comparativ cu ultimii ani. Agențiile de turism care participă la realizarea programului? „Litoralul pentru Toți” au primit cereri pentru astfel de vacanțe cu mult timp înainte de lansarea acestuia. În plus, avem în continuare evenimente pregătite pentru această perioadă, iar vremea se anunță foarte bună în continuare„, a declarat Corina Martin, președintele Asociației Litoral — Delta Dunării.

Potrivit acesteia, și la această ediție, voucherul de atracții le va permite turiștilor să aleagă dintre mai multe obiective turistice renumite din județ — Muzeul de Istorie Națională și Arheologie, Muzeul de Artă, Muzeul Militar Constanța, Monumentul Adamclisi, Cetatea Histria. De asemenea, Complexul Muzeal de Științe ale Naturii oferă tarife reduse pentru turiștii care vin pe litoral în această perioadă, a adăugat ea.

Citeşte şi Începe programul Litoralul pentru toţi. Tarifele scad cu până la 70%

DailyBusiness
România poate deveni furnizor regional de kerosen pentru Europa
Spynews
Cântăreț celebru, arestat după ce o fată dezmembrată a fost găsită în portbagajul mașinii lui! Fanii sunt în stare de șoc
Fanatik.ro
Cum a ajutat Mircea Lucescu mai multe persoane în timpul vieții sale, fără să vorbească public: ”Mi-a întins mâna și mi-a spus ‘Se face’. A doua zi am avut banii”
Capital.ro
EXCLUSIV. Istoria celei mai grele înfrângeri pentru Ion Iliescu. Ce nu s-a văzut la televizor: A vrut să piardă, știa
Playtech.ro
Cele mai supraevaluate destinații din lume. Top 10 locuri unde turiștii spun că au irosit banii și nu ar mai reveni
Adevarul
2030, termen-limită războiul din Ucraina și pentru Europa. Scenariul care schimbă strategia NATO
wowbiz.ro
„Nu va mai avea cine să plătească pensiile”. Avertisment dur despre marea pensionare care poate bloca România
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Pensiile nu vor mai putea fi plătite? Avertismentul specialiștilor despre marea pensionare care va afecta sistemul din România
iamsport.ro
Radu Banciu, impresionat de un fotbalist român: ”Probabil, cel mai bun din lume”
MediaFlux
Sâmbăta Luminată, tradiții și semnificații. Ce nu ar fi bine să faci astăzi
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj