edu.ro Rezultate EVALUARE 2018 Timiş. Opt elevi au obţinut media 10

edu.ro Rezultate EVALUARE 2018 Timiş. S-au afişat notele obşinute de elevii din Timis la examentul de Evaluare Naţională 2018. Opt elevi au obţinut media 10 şi doar 3091 de candidaţi au trecut de media 5.
Filip Stan
19 iun. 2018, 08:09
edu.ro Rezultate EVALUARE 2018 Timiş. Opt elevi au obţinut media 10

edu.ro Rezultate EVALUARE TIMIŞ 2018. Rezultatele la Evaluarea Națională au fost afișate la sediul fiecărui centru de examen, dar și pe site-ul www.evaluare.edu.ro

În judeţul Timiş, la Evaluarea Naţională opt elevi au obţinut media 10, iar 69,51 la sută dintre candidaţi au obţinut medii peste 5.

Potrivit datelor de la Inspectoratul Şcolar al judeţului Timiş, opt elevi din judeţ au obţinut medii 10 la Evaluarea Naţională. Doi dintre aceştia sunt de la Colegiul „C.D. Loga”, patru de la Colegiul „Grigore Moisil”, unul de la Şcoala Generală nr. 24 din Timişoara şi altul de la Şcoala Generală nr. 13 din Timişoara.

Un număr de 411 elevi din Timiş au obţinut medii între 9.00 şi 9.96.

Cea mai mică medie obţinută în Timis la Evaluarea Naţională este 1. Cinci elevi au obţinut această medie, aceştia fiind de la Şcoala gimnazială din Comloşu Mare (doi elevi), Şcoala gimnazială Voiteg, Şcoala gimnazială Peciu Nou şi Şcoala gimnazială Făget – câte un elev.

Cea mai mică medie obţinută în municipiul Timişoara este 1,35, aceasta aparţinându-i unei eleve de la Şcoala gimnazială nr. 25.

69,51% dintre candidaţi au obţinut medii peste 5.

Potrivit Inspectoratului Şcolar Timiş cei mai mulţi elevi – 753 – au reuşit să obţină medii între 6 si 6,99. Statisticile ISJ mai arată că 1.356 de copii nu au primit media 5.

La nivelul județului Timiș au fost constituite 51 centre de examen pentru totalul de 4.840 elevi înscriși la Evaluarea Națională, conform Inspectoratului Școlar Județean Timiș.

La simularea Evaluării Naționale, din primăvara acestui an, din 4.783 de elevi care au dat examenul în Timiș, 2.598 au luat medii între 1 și 4,99. Nicio medie de 10 nu s-a înregistrat în Timiș la această simulare a examenului. Elevii din Timiș au luat, însă, la simulare, 127 de medii între 9 și 9,99 la simularea din primăvara anului 2018, iar 313 elevi au încheiat examenul cu medii între 8 și 8,99. Medii între 7 și 7,99 au avut 432 de elevi, iar între 6 și 6,99 – 604 elevi. Medii între 5 și 5,99 au 709 elevi de clasa a VIII-a din Timiș.

Vezi aici: REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 TIMIȘ

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
De ce i s-a spus ”Groapa din Ștefan cel Mare” stadionului Dinamo. De unde provine, de fapt, denumirea
Capital.ro
Călin Georgescu ar putea prelua cel mai bine cotat partid. George Simion, contestat în interiorul AUR
Playtech.ro
Acte necesare pentru vânzarea unei case. Documentul fără de care nu poţi înstrăina un imobil
Adevarul
Unde s-ar ascunde, de fapt, Abdullah Ataș — milionarul care a omorât un polițist și a evadat
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
A aflat că românul care a câștigat Cupa Campionilor a fost turnător pentru Securitate și a avut o reacție surprinzătoare: ”Suntem oameni cu glagorie toți”
MediaFlux
Pensii februarie. Plățile s-ar putea face diferit pentru români. Ce schimbări ar aduce Ministerul Finanțelor pentru februarie
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil