Elena Lasconi a dezvăluit care este mâncarea ei preferată: „Asta este slăbiciunea mea, mai ales la micul dejun”

Elena Lasconi a recunoscut că are o slăbiciune culinară, pentru care ar renunța la orice delicatesă. Este vorba despre un preparat foarte simplu, preferat mai ales la micul dejun. Chiar dacă timp de mulți ani a renunțat să mai mănânce dimineața, după ce a împlinit 40 de ani, nu mai ține la acest obicei.
Alina Costache
27 nov. 2024, 14:13
Elena Lasconi a dezvăluit care este mâncarea ei preferată:
Elena Lasconi nu poate să reziste la pâine prăjită cu unt sau margarină

Elena Lasconi a dezvăluit câteva lucruri despre viața sa și anume ce îi place să mănânce cel mai mult. Este un preparat căruia nu îi poate rezista, mai ales atunci când îi simte mirosul.

Candidata la alegerile prezidențiale a recunoscut că slăbiciunea ei este pâinea prăjită cu unt sau cu margarină. Peste aceasta adaugă telemea, dar și o legumă, uneori.

Citește și: Elena Lasconi se dezlănţuie la adresa lui Călin Georgescu: „Decidem dacă vrem să fim protejaţi de NATO sau să ajungem vasalii lui Vladimir Putin”

Elena Lasconi nu poate să reziste la pâine prăjită cu unt sau margarină

Să știi că de foarte puține ori mai mănânc micul dejun. Dar de când am trecut de 40 de ani… Acum nu vreau să mă dau drept specialist, însă pot să spun ce-mi place mie cel mai mult.

Aș renunța la orice mâncare, dar absolut la orice mâncare, gândește-te la toate finețurile din lumea asta – pentru pâinea prăjită cu unt sau pâinea prăjită cu margarină.

Când simt mirosul ăla de pâine prăjită, înnebunesc! Este mâncarea mea preferată. Nu există! Pot să simt miros de friptură, miros de orice minunăție! La pâinea prăjită nu mai rezist! Asta este slăbiciunea mea. Daca e pâine prăjită la micul dejun, e super!”, dezvăluia Elena Lasconi. pentru Feminis.ro.

Fosta jurnalistă a mai spus că obișnuiește să consume foarte des lactate, cum ar fi iaurtul de băut sau brânza. “Consum destul de des lactate. Uneori îmi place să consum un iaurt din ăla de băut. Și să mănânc… Îmi place să am pâine prăjită cu margarină din asta cu unt și brânză deasupra. Sunt înnebunită după brânză.

Și brânza aia telemea, peste pâinea prăjită cu unt, e perfectă. Dacă e și o legumă lângă, micul dejun merge foarte bine. Și nu îmi trebuie foarte mult să mănânc. Important este să mănânci un pic, ai băut o cafea, ai mâncat, peste doua ore mai mănânci un fruct și gata”, a mai spus aceasta.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imaginile care îți sfâșie inima! Tânărul de 19 ani care a murit în accidentul din Brăila, condus pe ultimul drum
Fanatik.ro
Top 5 al celor mai bine plătiți sportivi din lume. Cristiano Ronaldo, lider cu o sumă astronomică. Messi, ”bătut” de un boxer
Capital.ro
Parlamentul schimbă regulile pentru pensionari și veteranii de război. Talonul de pensie va include cod QR
Playtech.ro
Când scad preţurile la curent. Planul anunțat Ilie Bolojan pentru ieftinirea energiei în România
Adevarul
Imagini șocante într-un autobuz din Piteşti. Bătaie în toată regula între şofer şi o femeie. Mai mulţi pasageri au avut nevoie de îngrijiri medicale
wowbiz.ro
Noi detalii șocante în cazul crimei din Târgu Jiu. Bătrâna ucisă de nepot obținuse ordin de protecție împotriva fiicei sale. Astăzi femeia a făcut scandal cu vecinii: „Voi i-ați dat nas nenorocitei”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„Nu am mai văzut așa ceva” Semnele ignorate înaintea măcelului din Târgu Jiu. Vecinii au avertizat-o pe bătrână că nepotul plănuiește să o omoare
iamsport.ro
Era apropiat de Gigi Becali, dar acum șterge pe jos cu el: ”Ești o gâză mică, te crezi mai dihai decât Iulius Cezar, nu mai gândești normal! Peștele se împute de la cap”
MediaFlux
Ambasadorul Rusiei la Bucureşti avertizează România. Se recomandă evacuarea de urgență a personalului
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți