Elevă bătută cu bestialitate de două colege. Paznicul şcolii a chemat ajutoare

O elevă din Oradea a fost bătută de două colege în fața liceului, după ore, agresoarele fiind însoțite și de câțiva colegi.
Filip Stan
08 mart. 2018, 15:31
Elevă bătută cu bestialitate de două colege. Paznicul şcolii a chemat ajutoare

O elevă de la Liceul sportiv Bihorul din Oradea a fost aşteptată la ieşirea de la ore de un grup de cinci elevi și agresată de două fete din acest grup.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Jandarmi (IJJ) Bihor, Ioan Bizău, cel care a sesizat incidentul a fost paznicul Liceului sportiv Bihorul din Oradea care a informat, în jurul orei 12,00, inspectoratul că un grup de cinci tineri, trei fete şi doi băieţi, aşteptau în faţa şcolii şi exista suspiciunea că urmau să agreseze un elev.

„La ieşirea elevilor, aceştia au acostat o elevă, iar până la sosirea echipajului de jandarmerie au agresat-o fizic. Două fete din grup au pălmuit-o. Echipajul a ridicat cele cinci persoane, un martor ocular şi persoana vătămată”, a declarat, pentru AGERPRES, Ioan Bizău.

Reprezentantul IJJ Bihor a mai precizat că se întocmesc actele de sesizare pentru infracţiunile de tulburare a ordinii publice şi loviri (în funcţie de numărul de zile de îngrijire).

Scene demne de filmele cu bătăi s-au derulat recent la Puieşti, în județul Vaslui, acolo unde o elevă a fost snopită în bătaie de două surori din cauza unor înregistrări deocheate.

DailyBusiness
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
Spynews
Emilia Ghinescu, apel disperat. Întâmplarea care a întristat-o pe cântăreață: „Știu ce este în sufletul meu și al copiilor”
Fanatik.ro
Universitatea Craiova l-a pierdut înainte de Anul Nou: a reziliat unilateral! Exclusiv
Capital.ro
Doliu în sportul românesc. S-a stins o mare legendă. A fost o figură emblematică: Realizările, modestia și exemplul său de perseverență vor rămâne vii
Playtech.ro
La ce folosesc micile cârlige de pe umeraşe: nu sunt doar pentru a agăţa hainele
Adevarul
Proprietarii mașinilor de lux trebuie să depună declarația 216 la ANAF până pe 31 decembrie
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
`Nu îl vom mai vedea pe Michael Schumacher`. Ultima declarație oficială despre marele campion din Formula 1
MediaFlux
Vreme extremă în ianuarie! ANM anunță cum va fi vremea toată luna
stirilekanald.ro
„Mama a trebuit să dispară”. Planul diabolic pus la cale de tânăra din Sibiu pentru a scăpă de cea care i-a dat viață. INCREDIBIL de ce
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend