Elon Musk numeşte Apple „Cimitirul Tesla”

"Dacă nu te integrezi la Tesla, poţi să mergi să lucrezi la Apple", este de părere CEO-ul Tesla, Elon Musk.
Cristian Ganescu
09 oct. 2015, 14:31
Elon Musk numeşte Apple

Elon Musk este cunoscut pentru declaraţiile sale sincere şi tranşante, care nu menajează pe nimeni. Într-o declaraţie, care a apărut în publicaţia Handelsblatt, citată deNoobz.ro, CEO-ul TESLA a declarat că angajaţii săi „mai obraznici” fac referire la Apple ca fiind „Cimitirul Tesla„.

Această afirmaţie vine ca un răspuns la afirmaţia că Apple ar fura angajaţi de la compania Tesla pentru a dezvolta proiectul maşinii autonome de la Apple. Musk a declarat: „Ingineri importanţi? Ei au angajat oameni pe care noi i-am dat afară. Noi glumim foarte des despre Apple că este cimitirul Tesla„. Elon Musk a mers mai departe şi a declarat: „Dacă nu reuşeşti să păstrezi o slujbă la Tesla, du-te să te angajezi la Apple. Nu glumesc deloc!„.

De asemenea, Elon Musk nu este un fan al dispozitivului Apple Watch

Află de pe Noobz.ro care este părerea lui Musk despre pătrunderea Apple pe piaţa industriei auto.

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Bianca Giurcanu a împlinit 31 de ani! Cum a fost surprinsă fosta concurentă de la Survivor de soțul ei
Fanatik.ro
Baiaram la Anderlecht: „E noul Hazard!” Ce se întâmplă cu transferul jucătorului Universității Craiova după golul fabulos cu Vitebsk. Exclusiv
Capital.ro
Adrian Negrescu avertizează: Economia României a intrat într-o „Epocă de Gheață”. Ce urmează până în 2028
Playtech.ro
Cum apare șocul termic și de ce poate duce la înec chiar și în cazul unei persoane sănătoase
Adevarul
Răceala lui Trump față de Giorgia Meloni, surprins la summitul NATO, alimentează tensiunile dintre cei doi lideri
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un copil de 7 ani și-a pierdut viața pe calea ferată din Ialomița. Traficul feroviar a fost oprit
iamsport.ro
Fostul atacant l-a desființat pe Ion Țiriac, dar a fost contrat dur: ”D-aia nu ați făcut voi miliarde?”
MediaFlux
Putin vizează România! Rusia vrea să extindă războiul din Ucraina!
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?