Emoţii pentru premierul Bulgariei, Boiko Borisov. Avionul în care se afla a aterizat de urgenţă, după o pană la sistemul de navigaţie

Premierul bulgar Boiko Borisov a trecut prin mari emoţii, după ce aeronava cu care se deplasa a avut brusc probleme la sistemul de navigaţie. Piloţii au fost nevoiţi să efectueze o aterizare manuală de urgenţă la Sofia.
Filip Stan
15 nov. 2019, 13:26
Emoţii pentru premierul Bulgariei, Boiko Borisov. Avionul în care se afla a aterizat de urgenţă, după o pană la sistemul de navigaţie

Aeronava guvernamentală este una de tip Falcon, iar premierul Boiko Borisov se deplasa de la Salonic spre Sofia. Incidentul a fost confirmat chiar de biroul de presă al Guvernului bulgar, care a emis vineri un comunicat de presă.

Potrivit presei bulgare, sistemul de navigație aeriană s-a deconectat total, iar piloții nu au putut să-l repornească. Totuşi, piloţii au aterizat manual aeronava, fără a provoca victime printre pasageri. Aterizarea manuală a avut succes din a doua încercare de aterizare a aeronavei.

Șeful guvernului bulgar se întorcea din Grecia, de la Salonic, unde s-a întâlnit cu omologii săi grec și macedonean, Kyriakos Mitsotakis și Zoran Zaev.

Deocamdată nu sunt stabilite cauzele defecțiunii tehnice.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Fanii români iau cu asalt Piaţa Taksim înainte de baraj! Turcii au impus restricţii dure în Fan Zone: nu se vinde alcool
Capital.ro
Asociația de proprietari te obligă. Fiecare proprietar trebuie să semnează acest document
Playtech.ro
Care este pluralul corect al cuvântului „spam”. Cei mai mulţi folosesc forma greşită
Adevarul
Momentul în care Melania Trump apare însoțită de un robot umanoid la Casa Albă. „Este înfricoșător”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lovitură pentru șoferi! OUG pentru ieftinirea carburanților a fost amânată din nou
iamsport.ro
Gică Hagi e contestat: ”Nu merită să devină selecționerul României. E o pierdere de timp”
MediaFlux
PAPARAZZI Patrice Cărăușan de la Survivor se ascunde prin București! Vedeta Antena 1, încă în concurs, camuflată alături de iubit FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj