EUROPA LEAGUE LIVE. Programul meciurilor de JOI şi transmisiile TV

EUROPA LEAGUE LIVE. Joi seară se vor disputa partidele din etapa a 3-a a fazei grupelor din UEFA Europa League.

25 oct. 2018, 10:58
EUROPA LEAGUE LIVE. Programul meciurilor de JOI şi transmisiile TV

EUROPA LEAGUE LIVE. Programul meciurilor:

De la ora 19:55:

GRUPA A: AEK Larnaca – Ludogorets și FC Zurich – Bayer Leverkusen.

Clasament: 1. Leverkusen 6p (golaveraj: 7-4), 2. Zurich 6p (2-0), 3. Ludogorets 0p (2-4), 4. Larnaca 0p (2-5).

GRUPA B: RB Leipzig – Celtic Glasgow (Telekom Sport 4) și FC Salzburg – Rosenborg.

Clasament: 1. Salzburg 6p (6-3), 2. Leipzig 3p (5-4), 3. Celtic 3p (2-3), 4. Rosenborg 0p (1-4).

GRUPA C: FC Copenhaga – Slavia Praga și Zenit St. Petersburg – Bordeaux.

Clasament: 1. Copenhaga 4p (3-2), 2. Zenit 4p (2-1), 3. Slavia 3p (1-1), 4. Bordeaux 0p (1-3).

GRUPA D: Anderlecht – Fenerbahce (Telekom Sport 3) și Spartak Trnava – Dinamo Zagreb.

Clasament: 1. Zagreb 6p (6-1), 2. Fenerbahce 3p (3-4), 3. Spartak 3p (1-2), 4. Anderlecht 0p (0-3).

GRUPA E: Qarabag – Vorskla Poltava și Sporting Lisabona – Arsenal (Digi Sport 1, Telekom Sport 1)).

Clasament: 1. Arsenal 6p (7-2), 2. Sporting 6p (4-1), 3. Vorskla 0p (3-6), 4. Qarabag 0p (0-5).

GRUPA F: AC Milan – Betis Sevilla (Digi Sport 2, Telekom Sport 2) și Dudelange – Olympiacos Pireu.

Clasament: 1. Milan 6p (4-1), 2. Real Betis 4p (3-0), 3. Olympiacos 4p (1-3), 4. Dudelange 0p (0-4).

De la ora 22:00:

GRUPA G: Glasgow Rangers – Spartak Moscova și Villarreal – Rapid Viena (Telekom Sport 4).

Clasament: 1. Rangers 4p (5-3), 2. Rapid 3p (3-3), 3. Villarreal 2p (5-5), 4. Spartak 1p (3-5).

GRUPA H: Eintracht Frankfurt – Apollon Limassol și Marseille – Lazio (Digi Sport 3, Telekom Sport 1).

Clasament: 1. Eintracht 6p (6-2), 2. Lazio 3p (3-5), 3-4. Olympique şi Apollon 1p (3-4).

GRUPA I: Beşiktaş Istanbul – KRC Genk și Sarpsborg 08 – Malmo FF.

Clasament: 1. Sarpsborg 3p (4-4), 2-3. Beşiktaş şi Genk 3p (3-3), 4. Malmo 3p (2-2).

GRUPA J: FC Sevilla – Akhisarspor (Digi Sport 4) și Standard Liege – FC Krasnodar.

Clasament: 1. Krasnodar 6p (3-1), 2. Standard 3p (6-3), 3. Sevilla 3p (3-6), 4. Akhisarspor 0p (1-3).

GRUPA K: FK Jablonec – FC Astana și Rennes – Dynamo Kiev.

Clasament: 1. Astana 4p (4-2), 2. Rennes 3p (2-3), 3. Dynamo 2p (4-4), 4. Jablonec 1p (3-4).

GRUPA L: Chelsea – BATE Borisov (Digi Sport 1, Telekom Sport 2) și PAOK Salonic – Vidi (Digi Sport 2, Telekom Sport 3).

Clasament: 1. Chelsea 6p (2-0), 2. PAOK 3p (4-2), 3. BATE 3p (3-4), 4. Vidi 0p (0-3).


loading...