EXCLUSIV/ Adriana Bahmuțeanu, hotărâtă să își vadă copiii cu orice preț. Ce are de gând fosta soție a lui Silviu Prigoană. „O să fac petiție la premierul Ciolacu”

Adriana Bahmuțeanu a vorbit, în esclusivitate, în această seară, la România TV, despre situația dificilă în care se află. La patru zile de la moartea fostului soț, Silviu Prigoană, vedeta nu a reușit să-și vadă copiii și anunță că are de gând să facă o petiție la premierul Ciolacu.
Filip Stan
15 nov. 2024, 22:52
EXCLUSIV/ Adriana Bahmuțeanu, hotărâtă să își vadă copiii cu orice preț. Ce are de gând fosta soție a lui Silviu Prigoană.

Adriana Bahmuțeanu a vorbit, în această seară, în exclusivitate la România TV, despre situația în care se află. De marți, 12 noiembrie, ziua în care Silviu Prigoană a murit, vedeta nu a mai reușit să își vadă copiii, susținând că aceștia sunt influențați de frații lor vitregi și „spălați pe creier”. Încă din seara în care fostul său soț a murit, prezentatoarea TV a stat în fața casei, vrând din răsputeri să își vadă băieții. Însă, totul a fost în zadar, ba mai mult, vedeta a fost amenințată de avocatul familiei că nu are dreptul de a intra în imobil și că se poate alege cu dosar penal. Iritată de situație, Adiana a apelat la autorități, la adresa cărora a făcut acuzații dure.

Citește și: VIDEO Adriana Bahmuţeanu plânge, tună şi fulgeră: „Nu mă lasă să intru în casă să-mi mângâi copiii, să îi iau în brațe, să îl plângem și noi pe tatăl lor că a murit. Ea poate să-şi ia copiii şi să plece!”

Adriana Bahmuțeanu: „Nici măcar nu au îndemnat copiii să țină legătura cu mine”

Adriana Bahmuțeanu trece printr-o perioadă dificilă. După moartea fulgerătoare a fostului soț, vedeta nu a mai reușit să-și vadă copiii și nu înțelege motivul, din moment ce atât ea, cât și regretatul Silviu Prigoană, aveau custodia acestora. Vedeta a făcut apel la autorități pentru a-și vedea cei doi băieți, însă până în acest moment nu s-a rezolvat nimic.

„Cei de la Protecția Copiilor nici măcar nu au îndemnat copiii să țină legătura cu mine. Psiholoaga de la DGASPC, cu care am înregistrat discuția de azi, ca să am pentru mine, mi-a zis că, din contră, îmi recomandă să stau retrasă o perioadă. Nu pot să fac discuția publică, dar psiholoaga spune  vă recomand să vă retrageți, să îi lăsați în pace. Noi, adulții, nu avem destul instrumente să trecem peste așa ceva. Nu ai nici suport psihologic azi, nici pe mama lor. Ăla mare de 17 ani, până acum o lună-două, dormea cu mine în pat, se cuibărea la pieptul meu. Bunica îl legăna pe picioare până a făcut AVC acum o lună.”

Vedeta a mai spus că are impresia că băieții ei sunt înstrăinați parental și că li se creează o imagine groaznică despre ea. Cu toate că i-a sunat și le-a dat mesaje, vedeta a primit doar niște răspunsuri formale în scris de la cei doi copii, așa că are de gând să ia măsuri și mai serioase.

„E important să fie alături de mamă. O să fac petiție la premierul Ciolacu. Natalia Intotero îmi dă un răspuns? Dacă te lovești de refuzul copilului, ce faci?” , a declarat fosta soție a lui Prigoană.

„Ce mediere cu Protecția Copilului care îmi spune să opresc contactul cu copiii. I-am spus că îi fac plângere penală. Psiholoaga se duce în casă și îl întreabă pe cel mic unde vrea? Și copilul începe să plângă. I-ați învățat să vină înapoi la mama? Nu prea s-a discutat acest aspect.”, a mai spus vedeta.

Citește și: EXCLUSIV Silviu Prigoană, înmormântat în mare secret. Adriana Bahmuțeanu e revoltată: „Aș fi dorit să merg să-i aprind o lumânare”

DailyBusiness
Un profesor a făcut, anul trecut, 1,5 milioane de lei din meditații! Câți bani au declarat la ANAF, în total, cei care pregătesc elevii în particular
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
Donald Trump a reușit să-l impresioneze pe Cristiano Ronaldo! Celebrul fotbalist a ținut să-l laude pe liderul SUA: ”Poate să contribuie la schimbarea lumii”
Capital.ro
Decizia luată de avocații lui Călin Georgescu. A fost deja depusă cererea la Curtea de Apel București. Neregulile invocate de aceștia
Playtech.ro
Grupa a II-a de muncă. Puncte şi spor de vechime, în 2025
Adevarul
Controversele din trecutul lui Fănel Bogos, patronul Vanbet anchetat de DNA: acuzații de mită, amenzi și un dosar de crimă nerezolvat
wowbiz.ro
BREAKING! Dani Mocanu, condamnat definitiv la 4 ani de închisoare cu executare pentru tentativă de omor
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Noi detalii despre starea de sănătate a lui Horia Moculescu: Acesta este intubat și se află la ATI
iamsport.ro
Fără dubii! Radu Banciu a spus ce rezultat va înregistra Anca Alexandrescu la alegeri: ”Asta i-am transmis”
MediaFlux
Credite mai greu de obținut. Anunțul băncilor pentru finalul anului
stirilekanald.ro
El este românul care a murit în Dublin, după ce a fost înjunghiat în inimă. Victor avea doar 23 de ani
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai