EXCLUSIV| Cine va fi viitorul președinte al României? Dana Budeanu aruncă bomba

Dana Budeanu a declarat marți seară, în exclusivitate, la România TV că președintele Klaus Iohannis nu îl susține pe liderul PNL Nicolae Ciucă în cursa pentru Cotroceni.
Alina Costache
13 feb. 2024, 23:24
EXCLUSIV| Cine va fi viitorul președinte al României? Dana Budeanu aruncă bomba
EXCLUSIV| Cine va fi viitorul președinte al României?

Cine va fi viitorul președinte al României? Creatoarea de modă a dezvăluit, în cadrul emisiunii Punctul culminant prezentată de jurnalistul  Victor Ciutacu, că are dovezi că președintele Iohannis îl susține Marcel Ciolacu la alegerile prezidențiale care vor avea loc anul acesta.

Citește și EXCLUSIV | Dana Budeanu șterge pe jos cu Vladimir Putin. ”Sunt speriată. Nu există așa ceva”

 Cine va fi viitorul președinte al României?

”Se întâlnesc Ciucă și Ciolacu, Ciucă e de capul lui. Eu am urmărit. Se vede că e o scindare definitivă între Ciucă și PNL. Cîțu președinte, nu contează ce zice Rareș. A rămas Rareș să spună că ”Ciucă președinte”. Domnul Rareș Bogdan pe ce bază să iasă Ciucă președinte? Nu îl votează nimeni președinte. Poți să pui candidat și să nu iasă chiar dacă e al Coaliției. Președintele României e Ciolacu, e singurul care va ieși azi, înțelegi? Unde mergem? În turul doi cu șapte candidați? Vin toți? Nu există, se va merge cu un singur candidat. Azi președintele țării e Marcel Ciolacu, că n-are altcineva. Ciucă nu e susținut nici de Iohannis. El nu e susținut de nimeni, nici în PNL. Nu are nicio legătură susținerea, personal părerea mea e că Iohannis nu îl susține pe Ciucă. Iohannis l-a numit prim ministru pe Ciolacu, eu am dovadă că îl susține pe Ciolacu. Nu există să nu fie ascultat președintele. De ce ar mai conta susținerea lui Iohannis sau nu? Contează că el încă e ascultat în PNL. Dacă tu îi răspunzi lui Iohannis la telefon, contează pe cine susține Iohannis, nu? E logic”, a declarat Dana Budeanu, în exclusivitate, la România TV.

Mai mult, Dana Budeanu a ținut să precizeze că Nicolae Ciucă nu se află nici măcar în topul preferințelor electoratului nehotărât.

”Toată lumea ia de la PNL, PSD are un procent fix, din ăla nu ia nimeni, nimeni! Restul iau din nehotărâți, iar de la PNL acest electoral de dreapta care votează drept. Pe cine să voteze? Pe Ciucă? Ți se pare ție liberal? Știi care e cea mai mare greșeală a analiștilor politici? Faptul că nimeni, niciun consultant, niciun analist nu cunoaște profilul alegătorului niciunui partid. Nimeni nu introduce netul, schimbările din ultimii zece ani, percepția votantului liberal, PSD, AUR”, a mai spus creatoarea de modă.

Citește și EXCLUSIV| Dana Budeanu, despre comasarea alegerilor: ”Toată mascarada se face ca să se salveze PNL. Fără PSD nu existați”

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Siyabonga Ngezana dinamitează o seară fantastică: „Nu știu dacă voi mai fi jucătorul FCSB”. Gigi Becali, acuzații grave: „Așa îl învață ei”
Capital.ro
Limită pentru plata cash. Decizie de la Uniunea Europeană. Ce se întâmplă cu numerarul din 2027
Playtech.ro
Cine este Liana Nicoleta Arsenie, președinta Curții de Apel București, și ce avere dețin
Adevarul
Avertismentul dur al unui general polonez către Putin: „Dacă ne atacați, intrăm în Kaliningrad”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum se transmite lepra și cum îți dai seama că ai intrat în contact cu boala. Este alertă epidemiologică după confirmarea unui caz la Cluj-Napoca
iamsport.ro
Un suporter al FCSB, la un pas de tragedie la finalul meciului cu Feyenoord! A căzut din tribună la golul lui Tănase
MediaFlux
Nimeni nu scapă. Toate informațiile vor fi transmise în timp real către autorități
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu