EXCLUSIV George Simion îl susține necondiționat pe Călin Georgescu, în cazul în care se invalidează alegerile: „Suntem în contact cu staff-ul domnului Georgescu”

George Simion a avut o intervenție telefonică în emisiunea „Punctul Culminant”, moderată de Victor Ciutacu la postul de televiziune România TV și a vorbit despre susținerea necondiționată a candidatului suveranist, în cazul în care alegerile ar fi reluate.
Alina Costache
05 dec. 2024, 22:39
EXCLUSIV George Simion îl susține necondiționat pe Călin Georgescu, în cazul în care se invalidează alegerile: „Suntem în contact cu staff-ul domnului Georgescu”

George Simion a intervenit în emisiunea „Punctul Culminant”, moderată de Victor Ciutacu la România TV, și a vorbit despre situația politică actuală, precum și despre planurile pe care le are în cazul în care Curtea Constituțională va invalida mandatul lui Călin Georgescu, în cazul în care suveranistul ar câștiga alegerile prezidențiale.

George Simion îl susține pe Călin Georgescu necondiționat, dacă se reiau alegerile

Întrebat dacă are contact direct sau dacă măcar a discutat cu domnul Călin Georgescu, George Simion a spus că se află în contact cu staff-ul de campanie al candidatului independent și că nu a apucat să se întâlnească cu acesta decât pentru câteva momente, în studiourile Realitatea Plus.

Citește și : Călin Georgescu o acuză, din nou, pe Elena Lasconi, că nu vrea să participe la dezbatere: „Dovedește o lipsă de respect la adresa poporului nostru”

Sigur că da, suntem în contact cu staff-ul domnului Georgescu. Doar ieri m-am sincronizat cu domnul Georgescu în studioul celeilalte televiziuni care se dă cu sistemul”, a spus George Simion.

Referitor la posibilitatea de invalidare a mandatului lui Călin Georgescu și de reluare a alegerilor prezidențiale, George Simion a spus că nu va candida, ci îl va susține necondiționat pe Călin Georgescu.

Citește și : Călin Georgescu: „Vă asigur că nu ieșim din NATO, nu ieșim din UE”

În Securistanul domnului Coldea este posibil orice, este posibil să ne numească ei președinte, pentru că românii s-au trezit. Eu mi-am anunțat de acum o săptămână intențiile de a mă retrage și de a susține pe Călin Georgescu. N-au fost troli, n-au fost boți, au fost 2,1 milioane de români care l-au votat”, a precizat George Simion, în exclusivitate pentru România TV.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Cine sunt Remi și Bianca, cel de-al doilea cuplu care își testează relația la Insula Iubirii, sezonul X! Au o diferență de vârstă de peste 10 ani
Fanatik.ro
Marcel Pușcaș îi ia apărarea lui Radu Drăgușin după 0-4 la debut: „Malen și Dybala nu sunt Bîrligea și Boutoutaou!”
Capital.ro
Statul dă 500 de lei pentru rechizite în anul școlar 2026-2027. Cine sunt cei care vor primi banii și când se depun cererile
Playtech.ro
Analizele medicale gratuite s-ar putea face fără goana de la începutul lunii. Ce vrea să schimbe CNAS
Adevarul
Jaf ca în filme la Londra: Trei români au săpat un tunel spre un magazin de bijuterii
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Klaus-Michael Kühne, miliardarul german cu o avere de 44 de miliarde de dolari, a încetat din viață la 89 de ani
iamsport.ro
”Noua Nadia”, dezvăluiri despre momentul care i-a schimbat cariera: ”A fost mai dificil emoțional”
MediaFlux
Rusia pregătește un posibil atac asupra NATO! Directorul CIA, vizită secretă la Moscova pentru a-l avertiza pe Putin
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat