EXCLUSIV George Simion o face praf pe Elena Lasconi și întreg USR-ul: „Nu tolerează criticile și refuză să accepte diversitatea de opinii”

Elena Lasconi și Călin Georgescu au intrat în cursa pentru alegerile prezidențiale, turul 2. George Simion a declarat că îl susține candidatul independent, iar pe șefa USR o face praf, spunând că nu este pregătită să fie președinte al României din mai multe motive.
Alina Costache
04 dec. 2024, 21:37
EXCLUSIV George Simion o face praf pe Elena Lasconi și întreg USR-ul:
George Simion o desființează pe Elena Lasconi

George Simion susține că Elena Lasconi „refuză să accepte diversitatea de opinii”, după ce a interzis accesul echipei România TV în sediul USR. Mai mult, președintele AUR o compară cu Klaus Iohannis, despre care spune că nu a avut o relație foarte bună cu presa ani la rând.

Citește și: George Simion reacționează după decizia CCR: „Așa e că nu veți pune ștampila pe Lasconi duminică?”

George Simion o desființează pe Elena Lasconi: „Nu tolerează criticile acum”

Elena Lasconi aruncă acuzații nedovedite asupra unui organ de presă, celui mai vizionat post de televiziune (n.r. România TV). AUR condamnă felul în care USR și Lasconi își dezvăluie adevărata natură totalitară, că refuză să accepte diversitatea de opinii. Ei au demonstrat, de fapt, că democrația este o valoare doar când le convine lor și propaganda contează pentru ei.

Dacă doamna Lasconi nu tolerează criticile acum, ce va face când va ajunge să conducă această țară. La fel s-au comportat și cu membrii PSD în ultimii zece ani și acum cerșesc voturile pesediștilor. Oare cine este, de fapt, extremist și cine refuză democrația, cine refuză libertatea de exprimare, cine calcă în picioare presa din România?

Românii ar trebui să sancționeze felul în care doamna Lasconi apelează la stradă și calcă în picioare libertatea presei. Îmi pare rău că România TV este victima unor astfel de abuzuri și sper ca doamna Lasconi să nu ajungă președintele României și să facă mai rău decât Iohannis, care nu a făcut o conferință de presă ani la rând„, a declarat George Simion, în exclusivitate la România TV.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Suma uriaşă încasată de Antena 1 din pauzele de hidratare de la CM 2026! Publicitatea costă mai mult decât pachetul „Golden”
Capital.ro
Prima parcare pentru controlul camioanelor, deschisă pe Centura București
Playtech.ro
Orașul din ţara noastră strategic în ultimii ani. Pe aici intră și ies mărfuri de miliarde de euro
Adevarul
Soarta guvernului Veștea, în mâinile AUR. „Fără acordul lui Simion, nu poate exista o asemenea mișcare"
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mihai, un tânăr de 29 de ani din Buzău, și-a pierdut viața într-un râu din California. Crescuse la orfelinat și era stabilit de mai mulți ani în SUA
iamsport.ro
Gheorghe Hagi a dezvăluit care este cel mai mare regret: ”Ghinion”
MediaFlux
PAPARAZZI Adrian Alexandrov, iubitul Elenei Udrea, întoarce pe interzis după ce a îmbrățișat un polițist de la circulație FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?