EXCLUSIV | George Simion vrea să renunțăm la vrajbă de Ziua Națională a României: „Sunt bineveniți și pesediști și peneliști, azi e o zi a unității! La mulți ani!”

Astăzi, este o zi specială pentru românii de pretutindeni. Ziua Națională a României este prilej de sărbătoare și de fericire. George Simion a transmis, în exclusivitate la România TV, un mesaj tuturor celor care își celebrează azi originile.
Alina Costache
01 dec. 2023, 09:15
EXCLUSIV | George Simion vrea să renunțăm la vrajbă de Ziua Națională a României: „Sunt bineveniți și pesediști și peneliști, azi e o zi a unității! La mulți ani!”
EXCLUSIV | George Simion vrea să renunțăm la vrajbă de Ziua Națională a României: „Sunt bineveniți și pesediști și peneliști, azi e o zi a unității! La mulți ani!”

Ziua Națională a României este sărbătorită astăzi, 1 decembrie, iar oamenii de pretutindeni profită de această ocazie pentru a celebra și pentru a se bucura. Pentru patrioți, aceasta zi este una dintre cele mai speciale din an. Cu această ocazie, George Simion a transmis un mesaj tuturor românilor. El a îmbiat oamenii la iubire și pace și a cerut tuturor politicienilor să renunțe la vrajbă, măcar în această zi.

Citește și: Scandal în Parlament între Simonis şi George Simion. Liderul AUR l-a numit pe social-democrat „lichea pitică”, acesta i-a transmis lui Simion că-i sparge dinţii

„10.000 de oameni! De la an la anu suntem din ce în ce mai mulți. Am interzis tuturor să vină cu însemne naționale. Asta e o zi a unității naționale, sunt bineveniți și pesediști și peneliști, nu contează, suntem cu toții români. Prea mult ne-au divizat alții, azi e o zi a unității, așa că doresc tuturor românilor, indiferent de preferințe, indiferent de afilieri, „La mulți ani”! Să lăsăm vrajba la o parte, inclusiv eu. Mergem la biserică, nimic fără Dumnezeu, avem 2.000 de copii amărâți, care văd pentru prima dată Alba Iulia. Facem o piesă de teatru ca să vadă cum s-a votat atunci Unirea, iar noi ne retragem pe seară, pentru că noi sărbătorim și patru ani de AUR. La mulți ani tuturor românilor! Doamne ajută să prindeți centenarul la România TV!”, a declarat George Simion în exclusivitate pentru România TV.

Citește și: EXCLUSIV George Simion, după scandalul vaccinurilor anti-Covid: „Nu trebuie să avem milă față de acești criminali”

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Fiul lui Ion Țiriac a găsit ”sensul vieții”. La ce concluzie a ajuns Ion Ion Țiriac la 49 de ani
Capital.ro
Se schimbă regulile la locul de muncă. Guvernul a aprobat legea. Se aplică amendă de până la 7.000 de lei angajatorilor
Playtech.ro
Cine este Liana Nicoleta Arsenie, președinta Curții de Apel București, și ce avere dețin
Adevarul
Avertismentul dur al unui general polonez către Putin: „Dacă ne atacați, intrăm în Kaliningrad”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Care sunt simptomele „super gripei”. Cum îți dai seama că ai contractat virusul
iamsport.ro
Unul dintre cei mai bogați afaceriști din Ungaria, investiție majoră în România! Proiectul gândit în apropiere de ansamblul rezidențial dezvoltat de Gigi Becali
MediaFlux
Șeful NATO avertizează Europa: ”Noi suntem următoarea ţintă a Rusiei”
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu